Blocksy Companion Pro - en to da_DK translation catalogue (1978 entries)

en: %s %s Color
da_DK: %s %s farve

en: %s %s Font
da_DK: %s %s skrifttype

en: %s %s Taxonomy
da_DK: %s %s Taksonomi

en: %s %s joined the waitlist for this item.
da_DK: %s %s er blevet tilføjet til ventelisten for dette produkt.

en: %s - Sidebar Display Conditions
da_DK: %s - Betingelser for visning af sidebjælke

en: %s Archive
da_DK: %s arkiv

en: %s Custom
da_DK: %s brugerdefineret

en: %s Custom Fonts
da_DK: %s brugerdefinerede skrifttyper

en: %s Field
da_DK: %s felt

en: %s Local Google Fonts
da_DK: %s lokale Google-skrifttyper

en: %s Settings
da_DK: %s indstillinger

en: %s Single
da_DK: %s Enkelt

en: %s ago
da_DK: for %s siden

en: %s min | %s mins
da_DK[0]: %s minut
da_DK[1]: %s minutter

en: %s of %s found this review helpful
da_DK: %s af %s fandt denne anmeldelse nyttig

en: %s%% of customers recommend this product.
da_DK: %s%% af kunderne anbefaler dette produkt.

en: 404 Page
da_DK: 404 Side

en: 404 Page Template
da_DK: 404 siders skabelon

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
da_DK: Et link til at indstille en ny adgangskode sendes til din e-mail-adresse.

en: A product you are waiting for is back in stock
da_DK: Et produkt, du venter på, er nu tilbage på lager

en: A set of features that lets you create easily your dream products wishlists and share them with friends and family.
da_DK: Et sæt funktioner der gør det nemt at oprette ønskelister og dele dem med venner og familie.

en: AJAX Content Loading
da_DK: Indlæsning af indhold med AJAX

en: AJAX Filtering
da_DK: AJAX-filtrering

en: API Key
da_DK: API-nøgle

en: API URL
da_DK: API adresse

en: API Version
da_DK: API-version

en: Abort
da_DK: Afbryd

en: Abort the product taxonomies lookup table regeneration
da_DK: Afbryd gendannelsen af opslagstabellen for produkttaksonomier

en: About %s
da_DK: Om %s

en: About Brands
da_DK: Om mærker

en: About Me
da_DK: Om mig

en: About Me Controls
da_DK: Om Mig Indstillinger

en: About me
da_DK: Om mig

en: Accent Color
da_DK: Fremhævet farve

en: Accept
da_DK: Accepter

en: Accept Button
da_DK: Acceptér-knap

en: Accept Button text
da_DK: Tekst ved Acceptknap

en: Account
da_DK: Konto

en: Account Action
da_DK: Kontohandling

en: Account Image
da_DK: Kontobillede

en: Account content
da_DK: Kontoindhold

en: Account dashboard
da_DK: Kontrolpanel for konto

en: Account navigation
da_DK: Navigation til konto

en: Action Link
da_DK: Handlingslink

en: Action Required - Install Blocksy Theme
da_DK: Handling påkrævet – Installer Blocksy-temaet

en: Action required - please update Blocksy theme to the latest version!
da_DK: Handling påkrævet – opdater venligst Blocksy-temaet til den nyeste version!

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Activate Child Theme
da_DK: Aktivér underordnet tema

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Active Filters
da_DK: Aktive Filtre

en: Active Filters Label
da_DK: Etiket For Aktive Filtre

en: Add Conditions
da_DK: Tilføj betingelser

en: Add Display Condition
da_DK: Tilføj skærmbetingelse

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New Brand
da_DK: Tilføj nyt mærke

en: Add New Category
da_DK: Tilføj en ny kategori

en: Add New Content Block
da_DK: Tilføj ny indholdsblok

en: Add New Location
da_DK: Opret ny lokation

en: Add New Product Review
da_DK: Tilføj ny produktanmeldelse

en: Add New Product Tab
da_DK: Tilføj nyt produkttab

en: Add New Review
da_DK: Tilføj ny anmeldelse

en: Add New Size Guide
da_DK: Tilføj ny størrelsesguide

en: Add New Thank You Page
da_DK: Tilføj ny tak-side

en: Add Replace Condition
da_DK: Tilføj erstatningsbetingelse

en: Add To Cart Button
da_DK: Læg i kurv knap

en: Add Variation
da_DK: Tilføj variation

en: Add a dark colour scheme and switch to your website, which will make it pleasant to look at in low light environments.
da_DK: Tilføj et mørkt farvetema og skifter til din hjemmeside, hvilket gør den mere behagelig at se på i svagt lys.

en: Add a visual cue that tells your visitors how much the cart total must be to be able to benefit of free shipping.
da_DK: Tilføj en visuel indikator, der viser hvor meget der skal købes for at opnå gratis fragt.

en: Add one or more conditions in order to display your footer.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at få vist sidefoden.

en: Add one or more conditions in order to display your header.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at få vist sidehovedet.

en: Add one or more conditions in order to display your sidebar.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at få vist indholdsoversigten.

en: Add one or more conditions to display the Compare bar.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at vise sammenligningsbjælken.

en: Add one or more conditions to display the Maintenance block.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at vise vedligeholdelsesblokken.

en: Add one or more conditions to display the shortcuts bar.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at få vist genvejslinjen.

en: Add one or more conditions to display the transparent header.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at få vist det gennemsigtige sidehoved.

en: Add one or more conditions to display the trending block.
da_DK: Tilføj en eller flere betingelser for at få vist trendblokken.

en: Add to cart
da_DK: Læg i kurv

en: Add to cart:
da_DK: Læg i kurv:

en: Add to compare
da_DK: Tilføj til sammenligning

en: Add to wishlist
da_DK: Tilføj ønskeliste

en: Add widgets here.
da_DK: Tilføj widgets her.

en: Add {items} more items to get free shipping!
da_DK: Tilføj {items} flere varer for at opnå gratis fragt!

en: Add {price} more to get free shipping!
da_DK: Læg varer for {price} mere i kurven for at opnå gratis fragt!

en: Add/Edit Conditions
da_DK: Tilføj/rediger betingelser

en: Added to Cart Popup
da_DK: Pop-up ved tilføjelse til kurv

en: Added to Cart: After suggested products
da_DK: Tilføjet til kurv: Efter foreslåede produkter

en: Added to Cart: Before actions
da_DK: Tilføjet til kurv: Før handlinger

en: Added to Cart: Before product
da_DK: Tilføjet til kurv: Før produkt

en: Added to Cart: Before suggested products
da_DK: Tilføjet til kurv: Før foreslåede produkter

en: Additional Actions
da_DK: Yderligere handlinger

en: Additional Close Trigger
da_DK: Yderligere lukke-trigger

en: Additional User Info
da_DK: Yderligere Brugerinfo

en: Additional class for term items. Useful for styling.
da_DK: Ekstra CSS-klasse for term-elementer. Nyttigt til styling.

en: Additional customisation options for your taxonomies such as hero backgrounds and custom colour labels.
da_DK: Yderligere tilpasningsmuligheder til dine taksonomier, som baggrunde og brugerdefinerede farveetiketter.

en: Address
da_DK: Adresse

en: Address:
da_DK: Adresse:

en: Adds the “add to cart” actions to the product page as a floating bar if the product summary has disappeared from view.
da_DK: Tilføjer 'Læg i kurv'-handlinger som en flydende bjælke, hvis produktresuméet er uden for visning.

en: Adobe Fonts Settings
da_DK: Indstillinger for Adobe Fonts

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Advanced Gallery
da_DK: Avanceret galleri

en: Advanced Mode
da_DK: Avanceret tilstand

en: Advanced Posts
da_DK: Avancerede Indlæg

en: Advanced Reviews
da_DK: Avancerede anmeldelser

en: Advanced Search
da_DK: Avanceret Søgning

en: Advanced Taxonomies
da_DK: Avancerede Taxonomier

en: Advanced searching for products by their SKU classification can be useful in cases of vast product catalogues.
da_DK: Avanceret søgning efter produkter via SKU-klassifikation er nyttigt ved store produktkataloger.

en: Affiliate Button Label
da_DK: Tilknyttet-knap etiket

en: Affiliate Link
da_DK: Tilknyttet link

en: Affiliate Product Links
da_DK: Affiliate-produktlinks

en: Affiliate Products
da_DK: Affiliate produkter

en: After
da_DK: Efter

en: After Block Number
da_DK: Efter bloknummer

en: After Footer
da_DK: Efter Sidefod

en: After Header
da_DK: Efter Header

en: After Mini Cart
da_DK: Efter Mini Cart

en: After X Pages
da_DK: Efter X sider

en: After X Time
da_DK: Efter X tid

en: After account navigation
da_DK: Efter kontonavigation

en: After body open scripts
da_DK: Efter-body-scripts

en: After breadcrumbs
da_DK: Efter brødkrummer

en: After cart
da_DK: Efter varekurv

en: After cart contents
da_DK: Efter vognens indhold

en: After cart table
da_DK: Efter varekurvs tabel

en: After cart totals
da_DK: Efter vogn totaler

en: After certain number of blocks
da_DK: Efter et vist antal blokke

en: After checkout billing form
da_DK: Efter Check ud fakturerings formularen

en: After checkout form
da_DK: Efter checkout formular

en: After comments
da_DK: Efter kommentarer

en: After content
da_DK: Efter indhold

en: After customer details
da_DK: Efter kundeoplysninger

en: After description
da_DK: Efter beskrivelse

en: After featured image
da_DK: Efter fremhævet billede

en: After first post meta
da_DK: Efter første post-metadata

en: After inactivity
da_DK: Efter inaktivitet

en: After main content
da_DK: Efter hovedindholdet

en: After my account
da_DK: Efter min konto

en: After order notes
da_DK: Efter Ordre besked

en: After post meta
da_DK: Efter post meta

en: After related posts
da_DK: Efter relaterede indlæg

en: After second post meta
da_DK: Efter anden post-metadata

en: After section
da_DK: Efter afsnit

en: After shop loop
da_DK: Efter butik loop

en: After shop loop item actions
da_DK: Efter varehandlinger i butikssløjfe

en: After shop loop item price
da_DK: Varepris efter butikssløjfe

en: After shop loop item title
da_DK: Efter butikssløjfevarens titel

en: After single product
da_DK: Efter enkelt produkt

en: After single product "Add to cart" button
da_DK: Efter knappen 'Læg i kurv' på enkeltprodukt

en: After single product excerpt
da_DK: Efter uddrag af enkelt produkt

en: After single product gallery
da_DK: Efter enkeltprodukts galleri

en: After single product meta
da_DK: Efter enkeltprodukts metadata

en: After single product tabs
da_DK: Efter enkelte produktfaner

en: After title
da_DK: Efter titel

en: After x pages
da_DK: Efter x sider

en: After x time
da_DK: Efter x tid

en: Agency Details
da_DK: Oplysninger om agenturet

en: Agency Name
da_DK: Agenturets navn

en: Agency Support/Contact Form URL
da_DK: URL-adresse til agentursupport/kontaktformular

en: Agency URL
da_DK: Bureauets URL-adresse

en: Alignment
da_DK: Justering

en: All
da_DK: Alle

en: All Archives
da_DK: Alle arkiver

en: All Brands
da_DK: Alle mærker

en: All Builders
da_DK: Alle Sidebyggere

en: All Categories
da_DK: Alle kategorier

en: All Icons
da_DK: Alle ikoner

en: All Plans
da_DK: Alle planer

en: All Products
da_DK: Alle produkter

en: All Reviews
da_DK: Alle anmeldelser

en: All Rows
da_DK: Alle rækker

en: All Singulars
da_DK: Alle enkeltvisninger

en: All Time
da_DK: Altid

en: All Users
da_DK: Alle Brugere

en: All authors
da_DK: Alle forfattere

en: All categories
da_DK: Alle kategorier

en: All options are currently hidden
da_DK: Alle indstillinger er i øjeblikket skjult

en: All options reset
da_DK: Alle indstillinger nulstillet

en: All taxonomies
da_DK: Alle taksonomier

en: All types
da_DK: Alle typer

en: All widget areas
da_DK: Alle widgetområder

en: Allow selecting multiple items in a filter.
da_DK: Tillad valg af flere elementer i et filter.

en: Allow users to add a title when leaving a review.
da_DK: Tillad brugere at tilføje en overskrift, når de skriver en anmeldelse.

en: Allow users to join the waitlist even if the product is on backorder.
da_DK: Tillad brugere at tilmelde sig ventelisten, selvom produktet er i restordre.

en: Allow users to open attached review images in lightbox.
da_DK: Tillad brugere at åbne vedhæftede anmeldelsesbilleder i lightbox.

en: Allow users to upload images when leaving a review.
da_DK: Tillad brugere at uploade billeder, når de skriver en anmeldelse.

en: Allow users to upvote reviews.
da_DK: Tillad brugere at stemme anmeldelser op.

en: Allow your customers to sign up for a waitlist for products that are out of stock and get notified when they are back in stock.
da_DK: Giv dine kunder mulighed for at tilmelde sig en venteliste for produkter, der er udsolgt, og få besked, når de er tilbage på lager.

en: Allowed Users
da_DK: Tilladte brugere

en: Alternative Text
da_DK: Alternativ tekst

en: Always
da_DK: Altid

en: Amount of items the client has to buy in order to get free shipping.
da_DK: Antal varer kunden skal købe for at opnå gratis fragt.

en: Amount the client has to reach in order to get free shipping.
da_DK: Beløb kunden skal nå for at opnå gratis fragt.

en: Animation Speed
da_DK: Animationshastighed

en: Archive
da_DK: Arkiv

en: Archive Cards Swatch Size
da_DK: Prøvestørrelse i arkivkort

en: Archive Description
da_DK: Arkivbeskrivelse

en: Archive Image
da_DK: Arkivbillede

en: Archive Item with Taxonomy ID
da_DK: Arkivemne med taksonomi ID

en: Archive Loop Speciffic
da_DK: Arkivsløjfe specifik

en: Archive Template
da_DK: Arkivskabelon

en: Archive Title
da_DK: Arkivtitel

en: Archive description
da_DK: Arkiv beskrivelse

en: Are you sure you want to continue?
da_DK: Er du sikker på, du vil fortsætte?

en: Arrows Color
da_DK: Pilfarve

en: Arrows Visibility
da_DK: Pilens Synlighed

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Aspect Ratio
da_DK: Billedformat

en: Attribute
da_DK: Egenskab

en: Attribute 1
da_DK: Egenskab 1

en: Attribute 2
da_DK: Egenskab 2

en: Attributes
da_DK: Egenskaber

en: Auth forms
da_DK: Godkendelsesformularer

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Author Archives
da_DK: Forfatter arkiver

en: Author Avatar
da_DK: Forfatter profilbillede

en: Author Field
da_DK: Forfatterfelt

en: Auto Close Panel
da_DK: Autoluk Panel

en: Auto Hide
da_DK: Automatisk skjul

en: Auto Hide/Show
da_DK: Automatisk skjul/vis

en: Automatically close the panel when a filter option is selected.
da_DK: Luk panelet automatisk, når en filterindstilling er valgt.

en: Automatically hide the read progress bar once you arrive at the bottom of the article.
da_DK: Skjul automatisk læsestatuslinjen, når du ankommer til bunden af artiklen.

en: Automatically scroll page to top after user interaction.
da_DK: Rul automatisk siden op efter brugerinteraktion.

en: Automatically start video playback after the gallery is loaded.
da_DK: Start automatisk videoafspilning, når galleriet er indlæst.

en: Autoplay
da_DK: Automatisk afspilning

en: Autoplay Gallery
da_DK: Autoplay Galleri

en: Autoplay Video
da_DK: Automatisk afspilning af video

en: Availability
da_DK: Tilgængelighed

en: Available Filters
da_DK: Tilgængelige filtre

en: Available Fonts
da_DK: Tilgængelige Skrifttyper

en: Available Sidebars/Widget Areas
da_DK: Tilgængelige sidebjælker/widgetområder

en: Available fields: {user_email}, {user_name}, {user_role}
da_DK: Tilgængelige felter: {user_email}, {user_name}, {user_role}

en: Available for
da_DK: Tilgængelige for

en: Avatar Size
da_DK: Avatar størrelse

en: Average Score
da_DK: Gennemsnitlig bedømmelse

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Back to login
da_DK: Tilbage til login

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background Color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Background Hover
da_DK: Baggrunds farve for hover-markering

en: Background Initial
da_DK: Indledende baggrund

en: Badge Color
da_DK: Badge Farve

en: Badge Label
da_DK: Mærketekst

en: Badge Settings
da_DK: Mærkeindstillinger

en: Bar Color
da_DK: Farve På Bjælken

en: Bar Height
da_DK: Bjælkens Højde

en: Basic
da_DK: Basis

en: Before
da_DK: Før

en: Before Footer
da_DK: Før Sidefod

en: Before Heading Number
da_DK: Før overskriftsnummer

en: Before Mini Cart
da_DK: Før Mini Cart

en: Before Mini Cart Contents
da_DK: Før Mini Cart Indhold

en: Before account navigation
da_DK: Før kontonavigation

en: Before breadcrumbs
da_DK: Før brødkrummer

en: Before cart
da_DK: Før kurv

en: Before cart contents
da_DK: Før vognens indhold

en: Before cart table
da_DK: Før vogn-tabel

en: Before cart totals
da_DK: Før indkøbskurv totaler

en: Before certain number of headings
da_DK: Før et bestemt antal rubrikker

en: Before checkout billing form
da_DK: Før fakturerings formularen

en: Before checkout form
da_DK: Før check ud formular (kassesiden)

en: Before comments
da_DK: Før kommentarer

en: Before content
da_DK: Før indhold

en: Before customer details
da_DK: Før kundeoplysninger

en: Before description
da_DK: Før beskrivelse

en: Before featured image
da_DK: Før fremhævet billede

en: Before first post meta
da_DK: Før første post-metadata

en: Before main content
da_DK: Før hovedindholdet

en: Before my account
da_DK: Før min konto

en: Before order notes
da_DK: Før ordre besked

en: Before post meta
da_DK: Før post meta

en: Before related posts
da_DK: Før relaterede indlæg

en: Before second post meta
da_DK: Før anden post-metadata

en: Before section
da_DK: Før afsnit

en: Before shop loop
da_DK: Før butikssløjfe

en: Before shop loop item actions
da_DK: Før handlinger for butikssløjfe varer

en: Before shop loop item price
da_DK: Før varepris i butikssløjfe

en: Before shop loop item title
da_DK: Før varetitel i butikssløjfe

en: Before single product
da_DK: Før enkelt produkt

en: Before single product "Add to cart" button
da_DK: Før knappen "Læg i kurv" på enkeltprodukt

en: Before single product excerpt
da_DK: Før uddrag af enkelt produkt

en: Before single product gallery
da_DK: Før enkeltprodukts galleri

en: Before single product meta
da_DK: Før enkeltprodukts metadata

en: Before single product tabs
da_DK: Før enkelte produktfaner

en: Before title
da_DK: Før titel

en: Best Sellers
da_DK: Bestsellere

en: Better management for affiliate products with a few simple options that strengthen the external integration with these.
da_DK: Bedre håndtering af affiliate-produkter med enkle indstillinger, der styrker den eksterne integration.

en: Billing address
da_DK: Faktureringsadresse

en: Block ID
da_DK: Blok ID

en: Blocksy Brands
da_DK: Blocksy Mærker

en: Blocksy Companion is the complementary plugin to Blocksy theme. It adds a bunch of great features to the theme and acts as an unlocker for the Blocksy Pro package.
da_DK: Blocksy Companion er det supplerende plugin til Blocksy-temaet. Det tilføjer en række fantastiske funktioner og fungerer som oplåser for Blocksy Pro-pakken.

en: Blocksy Variation Images
da_DK: Blocksy variationsbilleder

en: Blocksy requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
da_DK: Blocksy kræver PHP version %s+, plugin kører IKKE.

en: Blocksy requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
da_DK: Blocksy kræver WordPress version %s+. Du anvender en tidligere udgave, så plugin kører IKKE.

en: Border
da_DK: Kant

en: Border Color
da_DK: Kantfarve

en: Border Radius
da_DK: Kant radius

en: Bottom
da_DK: Bunden

en: Bottom Spacing
da_DK: Bundafstand

en: Bottom comments
da_DK: Nederste kommentarer

en: Bottom content
da_DK: Nederste indhold

en: Boxed
da_DK: Indrammet

en: Boxed Color
da_DK: Indrammet Farve

en: Brand
da_DK: Mærke

en: Brand Name In Tab Title
da_DK: Mærkenavn i fanebladstitel

en: Brands
da_DK: Mærker

en: Breadcrumbs
da_DK: Brødkrummesti

en: Browse products
da_DK: Gennemse produkter

en: Builder
da_DK: Sideopbygger

en: Business
da_DK: Virksomhed

en: Business or Agency
da_DK: Virksomhed eller bureau

en: Button
da_DK: Knap

en: Button Background Color
da_DK: Knapbaggrundsfarve

en: Button Class Selector
da_DK: Knapklassens selector

en: Button Color
da_DK: Knapfarve

en: Button Font Color
da_DK: Tekstfarve for knap

en: Button Icon
da_DK: Knapikon

en: Button Icon Color
da_DK: Farve På Knapikon

en: Button Label
da_DK: Knapetiket

en: Button Outside
da_DK: Knap Udenfor

en: Button Padding
da_DK: Knap margen

en: Button Swatches
da_DK: Knapprøver

en: Button Text
da_DK: Knaptekst

en: Button Text Color
da_DK: Knaptekstfarve

en: Buttons Type
da_DK: Knaptype

en: Buy Now
da_DK: Køb Nu

en: Buy Now Button
da_DK: Køb nu-knap

en: Calculation Method
da_DK: Beregningsmetode

en: Can't Import Starter Site
da_DK: Kan ikke importere startwebsted

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Card
da_DK: Kort

en: Card bottom
da_DK: Kort bund

en: Card top
da_DK: Kort-top

en: Cart
da_DK: Kurv

en: Cart Badge Color
da_DK: Indkøbskurv badge farve

en: Cart Button
da_DK: Kurv-knap

en: Cart Page
da_DK: Kurvside

en: Cart Total
da_DK: Kurvens total

en: Cart actions
da_DK: Indkøbskurv handlinger

en: Cart collaterals
da_DK: Indkøbskurv-sikkerhed

en: Cart contents
da_DK: Indkøbskurvens indhold

en: Cart coupon
da_DK: Indkøbskurv kupon

en: Cart is empty
da_DK: Indkøbskurven er tom

en: Cart totals after order total
da_DK: Indkøbskurv totaler efter ordretotal

en: Cart totals before order total
da_DK: Indkøbskurv totaler før ordre i alt

en: Cash on delivery
da_DK: Betaling ved levering

en: Catch the attention of your clients by showcasing your product variations as colour, image or button swatches.
da_DK: Fang dine kunders opmærksomhed ved at vise produktvarianter som farver, billeder eller knapprøver.

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Categorise products by brands and show their logo in archive or single page so users could discover more about their makers.
da_DK: Kategoriser produkter efter mærker og vis deres logo i arkiv eller produktvisning, så brugerne kan lære mere om producenterne.

en: Category
da_DK: Kategori

en: Category 1
da_DK: Kategori 1

en: Category 2
da_DK: Kategori 2

en: Category Slug
da_DK: Kategori slug (kort titel)

en: Centered
da_DK: Centreret

en: Change
da_DK: Ændre

en: Change Icon
da_DK: Skift ikon

en: Change Image
da_DK: Ændre billede

en: Change heading level
da_DK: Skift overskriftsniveau

en: Check your email
da_DK: Tjek din e-mail

en: Check your email for the confirmation link, then visit the %slogin page%s.
da_DK: Tjek din e-mail for bekræftelseslinket, og gå derefter til %slog ind-siden%s.

en: Checkout
da_DK: Kasse

en: Checkout Button
da_DK: Betalingsknap

en: Checkout after order review
da_DK: Checkout efter ordregennemgang

en: Checkout before order review
da_DK: Checkout før ordregennemgang

en: Checkout billing
da_DK: Betaling af betaling

en: Checkout order review
da_DK: Ordreoplysninger på betalingssiden

en: Checkout shipping
da_DK: Checkout forsendelse

en: Child theme
da_DK: Undertema

en: Choose
da_DK: Vælg

en: Choose File
da_DK: Vælg fil

en: Choose Page Builder
da_DK: Vælg Sidebygger

en: Choose Pattern
da_DK: Vælg Mønster

en: Choose a custom thank you page for this product.
da_DK: Vælg en tilpasset takkeside for dette produkt.

en: Choose a pattern
da_DK: Vælg et mønster

en: Choose how the video will fill its container. More info about this can be found %shere%s.
da_DK: Vælg hvordan videoen skal udfylde sin beholder. Mere info kan findes %sher%s.

en: Choose page
da_DK: Vælg side

en: Choose the default color mode that a user will see when it visits your site.
da_DK: Vælg den standardfarvetilstand brugeren ser, når de besøger dit websted.

en: Choose what set of settings you want to export.
da_DK: Vælg, hvilket sæt indstillinger du vil eksportere.

en: Choose where you want this Waitlist Form to be displayed.
da_DK: Vælg, hvor du vil have denne ventelisteformular til at blive vist.

en: Choose where you want this content block to be displayed.
da_DK: Vælg hvor du vil have vist dette indholdsblok.

en: Choose where you want this popup to be displayed.
da_DK: Vælg hvor du vil have denne pop op vist.

en: Choose where you want this product tab to be displayed.
da_DK: Vælg, hvor dette produkttab skal vises.

en: Choose where you want this size guide to be displayed.
da_DK: Vælg, hvor du vil have størrelsesguiden vist.

en: Choose where you want this template to be displayed.
da_DK: Vælg hvor du vil have denne skabelon vist.

en: Chose in which post types do you want to perform searches.
da_DK: Vælg i hvilke posttyper du vil udføre søgninger.

en: Clean Install
da_DK: Ren installation

en: Click or drop to upload a file...
da_DK: Klik eller slip for at uploade en fil...

en: Click the button below to confirm your subscription. Once confirmed, we will notify you when the item is back in stock.
da_DK: Klik på knappen herunder for at bekræfte din tilmelding. Når den er bekræftet, giver vi dig besked, når varen er på lager igen.

en: Click the link below to confirm your subscription. Once confirmed, we will notify you when the item is back in stock.
da_DK: Klik på linket herunder for at bekræfte din tilmelding. Når den er bekræftet, giver vi dig besked, når varen er på lager igen.

en: Click the link below to secure your purchase before it is gone!
da_DK: Klik på linket herunder for at sikre dig dit køb, før det er væk!

en: Click to upload
da_DK: Klik for at uploade

en: Clipboard
da_DK: Udklipsholder

en: Clone Item
da_DK: Klon element

en: Close Button
da_DK: Luk knap

en: Close Button Type
da_DK: Luk knaptype

en: Close Compare Modal
da_DK: Luk sammenligningsvindue

en: Close Icon Background
da_DK: Luk-ikonets baggrund

en: Close Icon Color
da_DK: Luk-ikonets farve

en: Close Icon Size
da_DK: Luk ikonets størrelse

en: Close Modal
da_DK: Luk popup

en: Close Popup On Scroll Back
da_DK: Luk pop op ved tilbagescroll

en: Close Sizes Modal
da_DK: Luk størrelsesmodal

en: Close Trigger Delay
da_DK: Lukke Forsinkelse

en: Close account modal
da_DK: Luk konto modal

en: Close cart drawer
da_DK: Luk kurveskuffe

en: Close filters modal
da_DK: Luk filtre modal

en: Close popup
da_DK: Luk pop op-vindue

en: Close quick view
da_DK: Luk hurtig visning

en: Closed
da_DK: Lukket

en: Code Editor
da_DK: Kode Editor

en: Collapse
da_DK: Skjul

en: Color
da_DK: Farve

en: Color 1
da_DK: Farve 1

en: Color 2
da_DK: Farve 2

en: Color Mode
da_DK: Farvetilstand

en: Color Swatches
da_DK: Farveprøver

en: Color Switch
da_DK: Farveskifter

en: Color mode switch
da_DK: Farvetilstandsskifte

en: Colors
da_DK: Farver

en: Column Background
da_DK: Kolonnebaggrund

en: Column Settings
da_DK: Kolonne Indstillinger

en: Column Spacing
da_DK: Kolonneafstand

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Columns & Posts
da_DK: Kolonner og opslag

en: Columns & Products
da_DK: Kolonner og produkter

en: Columns Divider
da_DK: Søjledeler

en: Columns Spacing
da_DK: Kolonneafstand

en: Comment Submission Failure
da_DK: Kommentarindsendelse mislykkedes

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Companion Plugin Details
da_DK: Detaljer om Companion Plugin

en: Compare
da_DK: Sammenlign

en: Compare Badge Color
da_DK: Sammenligningsmærkefarve

en: Compare Bar
da_DK: Sammenligningsbjælke

en: Compare Bar Display Conditions
da_DK: Betingelser for visning af sammenligningsbjælke

en: Compare Button
da_DK: Sammenligningsknap

en: Compare Placement
da_DK: Placering af sammenligning

en: Compare Plans
da_DK: Sammenlign Planer

en: Compare Products
da_DK: Sammenlign produkter

en: Compare Table Fields
da_DK: Felter i sammenligningstabel

en: Compare View
da_DK: Sammenligningsvisning

en: Compare products with a clear and concise table system that gives your users a way to make a quick decision.
da_DK: Sammenlign produkter med et klart og overskueligt tabelsystem, der hjælper brugerne med en hurtig beslutning.

en: Conditions
da_DK: Betingelser

en: Configure the slugs for single and category pages of the product review custom post type.
da_DK: Konfigurer slugs til enkelt- og kategorisider af produktanmeldelsens tilpassede posttype.

en: Configure the social links in Customizer ➝ General ➝ %sSocial Network Accounts%s.
da_DK: Konfigurer de sociale links i Customizer ➝ Generelt ➝ %sSociale netværkskonti%s.

en: Confirm
da_DK: Bekræft

en: Confirm Subscription
da_DK: Bekræft tilmelding

en: Confirm waitlist subscription
da_DK: Bekræft venteliste tilmelding

en: Confirmed
da_DK: Bekræftet

en: Congratulations! You got free shipping 🎉
da_DK: Tillykke! Du har opnået gratis fragt 🎉

en: Connect Newsletter Provider
da_DK: Forbind Nyhedsbrevstjeneste

en: Connect your Adobe Fonts project and use the selected fonts throughout Blocksy and your favorite page builder.
da_DK: Forbind dit Adobe Fonts-projekt, og brug de valgte skrifttyper i hele Blocksy og din foretrukne sidebygger.

en: Cons
da_DK: Ulemper

en: Contact Info
da_DK: Kontakt info

en: Contact Info Controls
da_DK: Kontaktoplysninger Indstillinger

en: Contact Information
da_DK: Kontaktoplysninger

en: Contacts
da_DK: Kontakter

en: Contain
da_DK: Tilpas

en: Container Backdrop Blur
da_DK: Sløring af containerbaggrund

en: Container Background
da_DK: Container baggrund

en: Container Background Color
da_DK: Baggrundsfarve for beholder

en: Container Border
da_DK: Containerkant

en: Container Border Color
da_DK: Kantfarve for beholder

en: Container Border Radius
da_DK: Containergrænseradius

en: Container Bottom Spacing
da_DK: Afstand mellem containerbund

en: Container Height
da_DK: Container højde

en: Container Inner Spacing
da_DK: Indvendig afstand mellem containere

en: Container Max Width
da_DK: Container maks. brede

en: Container Maximum Height
da_DK: Beholderens maksimale højde

en: Container Overflow
da_DK: Container overløb

en: Container Padding
da_DK: Indvendig afstand

en: Container Shadow
da_DK: Beholder-skygge

en: Container Structure
da_DK: Container struktur

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Area
da_DK: Indholdsområde

en: Content Area Style
da_DK: Typografi for indholdsområde

en: Content Area Vel Spacing
da_DK: Indhold Område Vel Afstand

en: Content Area Vertical Spacing
da_DK: Lodret afstand i indholdsområde

en: Content Block
da_DK: Indholdsblok

en: Content Block Display Conditions
da_DK: Visningsbetingelser for indholdsblok

en: Content Blocks
da_DK: Indholdsblokke

en: Content Source
da_DK: Indholdskilde

en: Content Type
da_DK: Indholdstype

en: Content Visibility
da_DK: Indholds-synlighed

en: Content Width
da_DK: Indholdsbredde

en: Continue Shopping
da_DK: Fortsæt med at handle

en: Continue Shopping Button
da_DK: Fortsæt med at handle knap

en: Control what happens to the content that is too big to fit into the popup.
da_DK: Kontroller, hvad der sker med det indhold, der er for stort til at passe ind i pop op-vinduet.

en: Cookie period
da_DK: Cookie periode

en: Copy From Child Theme
da_DK: Kopier fra børnetema

en: Copy From Parent Theme
da_DK: Kopier fra overordnet tema

en: Copy Options
da_DK: Indstillinger for kopiering

en: Copy and import your customizations from parent or child theme.
da_DK: Kopiér og importér dine tilpasninger fra overordnet eller underordnet tema.

en: Copy elements & styles from
da_DK: Kopier elementer og stilarter fra

en: Count
da_DK: Antal

en: Count Criteria
da_DK: Optællingskriterium

en: Countdown Box
da_DK: Nedtællingsboks

en: Coupon Form
da_DK: Rabatkodeformular

en: Cover
da_DK: Dæk

en: Create Content Block
da_DK: Opret indholdsblok

en: Create Custom Layout
da_DK: Opret Brugerdefineret Layout

en: Create New Footer
da_DK: Opret ny sidefod

en: Create New Header
da_DK: Opret ny overskrift

en: Create New Sidebar
da_DK: Opret ny sidebjælke

en: Create Sidebar
da_DK: Opret sidebjælke

en: Create Sidebar/Widget Area
da_DK: Opret sidebjælke / widgetområde

en: Create a customized order “Thank You” page for your customers, giving them a personalized experience.
da_DK: Opret en tilpasset ordrebekræftelsesside, der giver dine kunder en personlig oplevelse.

en: Create a new content Block/Hook
da_DK: Opret en ny indholdsblok/hook

en: Create a new footer and assign it to different pages or posts based on your conditions.
da_DK: Opret en ny sidefod, og tildel den til forskellige sider eller indlæg baseret på dine forhold.

en: Create a new header and assign it to different pages or posts based on your conditions.
da_DK: Opret en ny overskrift, og tildel den til forskellige sider eller indlæg baseret på dine betingelser.

en: Create advanced queries based on your specified criterias.
da_DK: Opret avancerede forespørgsler baseret på dine angivne kriterier.

en: Create beautiful personalised menus that set your website apart from the others. Add icons and badges to your entries and even add Content Blocks inside your dropdowns.
da_DK: Opret smukke personlige menuer, der adskiller dit websted fra de andre. Føj ikoner og badges til dine poster, og tilføj endda indholdsblokke i dine rullemenuer.

en: Create new footer
da_DK: Opret ny sidefod

en: Create new header
da_DK: Opret nyt sidehoved

en: Create unlimited personalized sets of widget areas and display them on any page or post using our conditional logic functionality.
da_DK: Opret ubegrænsede personlige sæt widgetområder, og vis dem på enhver side eller indlæg ved hjælp af vores betingede logikfunktionalitet.

en: Creative Work Season
da_DK: Sæson for kreativt arbejde

en: Creative Work Series
da_DK: Kreativ arbejdsserie

en: Cross-sell Products
da_DK: Krydssalg Produkter

en: Current Language
da_DK: Nuværende sprog

en: Current user
da_DK: Aktuel bruger

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom Attributes
da_DK: Tilpassede Egenskaber

en: Custom Content
da_DK: Brugerdefineret indhold

en: Custom Content/Hooks
da_DK: Brugerdefineret indhold / kroge

en: Custom Field
da_DK: Brugerdefineret felt

en: Custom Fonts
da_DK: Custom Fonte

en: Custom Fonts Settings
da_DK: Indstillinger for brugerdefinerede skrifttyper

en: Custom Height
da_DK: Brugerdefineret højde

en: Custom Hook
da_DK: Tilpasset Hook

en: Custom Hook (%s)
da_DK: Brugerdefineret krog (%s)

en: Custom Link
da_DK: Brugerdefineret link

en: Custom Page Link
da_DK: Link til brugerdefineret side

en: Custom Post Type ID
da_DK: Custom Indlægstype ID

en: Custom Post Types
da_DK: Brugerdefinerede Post Typer

en: Custom Query
da_DK: Brugerdefineret forespørgsel

en: Custom Size
da_DK: Brugerindstillet størrelse

en: Custom Tabs
da_DK: Brugerdefinerede faner

en: Custom Template
da_DK: Brugerdefineret skabelon

en: Custom Text
da_DK: Fritekst

en: Custom Thank You Pages
da_DK: Brugerdefinerede takkesider

en: Custom URL
da_DK: Brugerdefineret URL

en: Custom Width
da_DK: Brugerdefineret bredde

en: Custom class
da_DK: Brugerdefineret CSS

en: Custom date format
da_DK: Brugerdefineret datoformat

en: Custom field fallback
da_DK: Fallback til brugerdefineret felt

en: Customer
da_DK: Kunde

en: Customer Details
da_DK: Kundedetaljer

en: Customize
da_DK: Tilpas

en: Customizer
da_DK: Tilpasning

en: Customizer settings
da_DK: Brugerdefinerede indstillinger

en: Customizing: Logged in State
da_DK: Tilpasning: Logget ind tilstand

en: Customizing: Logged out State
da_DK: Tilpasning: Logget ud tilstand

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Dark Mode
da_DK: Mørk tilstand

en: Dark Mode Color Palette
da_DK: Farvepalet til mørk tilstand

en: Dark Mode Label
da_DK: Mørk tilstand-etiket

en: Dark Mode Logo
da_DK: Logo til mørk tilstand

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Dashboard Page
da_DK: Betjeningspanel side

en: Date
da_DK: Dato

en: Date & Time
da_DK: Dato og klokkeslæt

en: Date created
da_DK: Oprettelsesdato

en: Date type
da_DK: Datotype

en: Days
da_DK: Dage

en: Days After Button Click
da_DK: Dage efter knapklik

en: Days After Close
da_DK: Dage efter lukning

en: Days After Form Submit
da_DK: Dage efter formularindsendelse

en: Deactivate demo plugins
da_DK: Deaktiver demo-plugins

en: Decline
da_DK: Afvis

en: Decline Button
da_DK: Afvis-knap

en: Decline Button text
da_DK: Tekst ved afvis-knap

en: Default
da_DK: Standard

en: Default (Menu Item)
da_DK: Standard (menupunkt)

en: Default Card Layout
da_DK: Standardkortlayout

en: Default Color Mode
da_DK: Standard farvetilstand

en: Default Message
da_DK: Standardbesked

en: Default State
da_DK: Standard Region

en: Default Width
da_DK: Standard bredde

en: Default format
da_DK: Standardformat

en: Default tabs order: Description - 10, Additional Information - 20, Reviews - 30.
da_DK: Standardrækkefølge for tabs: Beskrivelse - 10, Yderligere information - 20, Anmeldelser - 30.

en: Delay (Seconds)
da_DK: Forsinkelse (sekunder)

en: Delay (in seconds)
da_DK: Forsinkelse (i sekunder)

en: Delete
da_DK: Slet

en: Demo List
da_DK: Demoliste

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Describe the purpose of the image.
da_DK: Beskriv billedets formål.

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Description Color
da_DK: Beskrivelsesfarve

en: Description Length
da_DK: Beskrivelseslængde

en: Desktop bottom
da_DK: Skrivebord bund

en: Desktop top
da_DK: Bordplade til stationære computere

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disable Subscribe Form
da_DK: Deaktiver abonnementsformular

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Disabled %s content block. | Disabled %s content blocks.
da_DK[0]: Deaktiveret %s indholdsblok.
da_DK[1]: Deaktiverede %s indholdsblokke.

en: Discount Calculation
da_DK: Rabatberegning

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Display Conditions
da_DK: Visningsbetingelser

en: Display Location
da_DK: Vis placering

en: Display Name
da_DK: Visningsnavn

en: Display Type
da_DK: Visningstype

en: Display Variations Inline
da_DK: Vis varianter på linje

en: Display a cookie acceptance box in order to comply with the privacy regulations in your country.
da_DK: Vis en cookie-acceptboks for at overholde reglerne om beskyttelse af personlige oplysninger i dit land.

en: Display a counter that reflects the current number of users on the waitlist.
da_DK: Vis en tæller, der afspejler det nuværende antal brugere på ventelisten.

en: Display a minimalistic view of the video player.
da_DK: Vis en minimalistisk udgave af videospilleren.

en: Display an average score for all reviews.
da_DK: Vis en gennemsnitlig bedømmelse for alle anmeldelser.

en: Display based on referer domain
da_DK: Vis baseret på henvisningsdomæne

en: Display customer details section.
da_DK: Vis sektion med kundedetaljer.

en: Display essential contact details to your visitors.
da_DK: Vis vigtige kontaktoplysninger til dine besøgende.

en: Display if cookie is present
da_DK: Vis hvis en cookie er til stede

en: Display if query string is present in URL
da_DK: Vis hvis der findes en forespørgselsstreng i URL’en

en: Display navigational links, showing users their path within the site.
da_DK: Vis navigationslinks, der viser brugerne deres sti på websitet.

en: Display next/previous buttons that will help to easily navigate through products.
da_DK: Vis næste/forrige knapper, der gør det nemt at navigere mellem produkter.

en: Display order details section.
da_DK: Vis ordredetaljesektion.

en: Display order overhiew section.
da_DK: Vis oversigtssektion for ordre.

en: Display the approximate reading time of an article, so that visitors know what to expect when starting to read the content.
da_DK: Vis estimeret læsetid for en artikel, så besøgende ved hvad de kan forvente.

en: Display the currently active filters.
da_DK: Vis de aktuelt aktive filtre.

en: Display the waitlist feature exclusively to users who are logged in.
da_DK: Vis ventelistefunktionen udelukkende til brugere, der er logget ind.

en: Display your social media profiles and boost the site engagement.
da_DK: Vis dine sociale profiler og øg engagementet på websitet.

en: Divider
da_DK: Opdeler

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Dokan Dashboard
da_DK: Dokan kontrolpanel

en: Dokan Shop
da_DK: Dokan-butik

en: Down
da_DK: Ned

en: Download Font
da_DK: Download skrifttype

en: Download a font and serve it directly from your server, this is handy for those who want to comply with GDPR regulations or serve the font via CDN.
da_DK: Download en skrifttype og server den direkte fra din server, dette er praktisk for dem, der ønsker at overholde GDPR-reglerne eller betjene skrifttypen via CDN.

en: Downvote
da_DK: Nedstem

en: Dribbble
da_DK: Dribble

en: Drill down the product list with new filtering widgets, an off canvas area for them and showing the active filters on the page.
da_DK: Indsnævr produktlisten med nye filtrerings-widgets, en off-canvas visning og visning af aktive filtre på siden.

en: Dropdown Arrow
da_DK: Dropdown Pil

en: Dropdown Background
da_DK: Dropdown baggrund

en: Dropdown Background Color
da_DK: Baggrundsfarve På Rullemenu

en: Dropdown Custom Width
da_DK: Brugerdefineret bredde for dropdown

en: Dropdown Font
da_DK: Dropdown Skrifttype

en: Dropdown Items
da_DK: Dropdown-elementer

en: Dropdown Options
da_DK: Indstillinger for rullemenu

en: Dropdown Shadow
da_DK: Skygge på rullelisten

en: Dropdown Shadow Color
da_DK: Skyggefarve På Rullemenu

en: Dropdown Text Color
da_DK: Tekstfarve på rulleliste

en: Dropdown Width
da_DK: Bredde på dropdown

en: Dual Color
da_DK: To Farver

en: Duplicate
da_DK: Duplikér

en: Dynamic
da_DK: Dynamisk

en: Dynamic Author
da_DK: Dynamisk Forfatter

en: Dynamic Author Avatar
da_DK: Dynamisk Forfatteravatar

en: Dynamic Brands
da_DK: Dynamiske Brands

en: Dynamic CSS Output
da_DK: Dynamisk CSS Output

en: Dynamic Comments
da_DK: Dynamiske Kommentarer

en: Dynamic Content Preview
da_DK: Eksempel på dynamisk indhold

en: Dynamic Data
da_DK: Dynamiske data

en: Dynamic Excerpt
da_DK: Dynamisk Uddrag

en: Dynamic Featured Image
da_DK: Dynamisk Fremhævet Billede

en: Dynamic Font
da_DK: Dynamisk skrifttype

en: Dynamic Post Date
da_DK: Dynamisk Udgivelsesdato

en: Dynamic Price
da_DK: Dynamisk Pris

en: Dynamic Rating
da_DK: Dynamisk Bedømmelse

en: Dynamic SKU
da_DK: Dynamisk Varenummer

en: Dynamic Stock Status
da_DK: Dynamisk Lagerstatus

en: Dynamic Term Count
da_DK: Dynamisk Termantal

en: Dynamic Term Description
da_DK: Dynamisk Termbeskrivelse

en: Dynamic Term Image
da_DK: Dynamisk Termbillede

en: Dynamic Term Title
da_DK: Dynamisk Termtitel

en: Dynamic Terms
da_DK: Dynamiske Termer

en: Dynamic Title
da_DK: Dynamisk titel

en: Dynamic sidebar
da_DK: Dynamisk sidebjælke

en: Dynamic sidebar after
da_DK: Dynamisk sidebjælke efter

en: Dynamic sidebar before
da_DK: Dynamisk sidebjælke før

en: Easily capture new leads for your newsletter with the help of a widget, shortcode or even a block inserted on your pages or posts.
da_DK: Fang nemt nye kundeemner til dit nyhedsbrev ved hjælp af en widget, kortkode eller endda en blok indsat på dine sider eller indlæg.

en: Easily export the theme customizer settings.
da_DK: Eksporter nemt indstillingerne for tematilpasning.

en: Easily import the theme customizer settings.
da_DK: Importer nemt indstillingerne for tematilpasning.

en: Easily turn your websites into mobile first experiences. You can easily add the most important actions at the bottom of the screen for easy access.
da_DK: Gør nemt dine websteder til mobile first-oplevelser. Du kan nemt tilføje de vigtigste handlinger nederst på skærmen for nem adgang.

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Brand
da_DK: Rediger mærke

en: Edit Category
da_DK: Rediger kategori

en: Edit Conditions
da_DK: Rediger betingelser

en: Edit Content Block
da_DK: Rediger indholdsblok

en: Edit Font
da_DK: Rediger skrifttype

en: Edit Product Review
da_DK: Rediger produktanmeldelse

en: Edit Product Tab
da_DK: Rediger produkttab

en: Edit Profile
da_DK: Rediger profil

en: Edit Size Guide
da_DK: Rediger størrelsesguide

en: Edit Thank You Page
da_DK: Rediger tak-side

en: Edit this customer
da_DK: Rediger denne kunde

en: Editor/Card Width
da_DK: Editor/kortbredde

en: Effect
da_DK: Effekt

en: Element Class
da_DK: Element klasse

en: Element Visibility
da_DK: Elegant Synlighed

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email address
da_DK: E-mailadresse

en: Email:
da_DK: E-mail:

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable For Backorders
da_DK: Aktivér for restordrer

en: Enable on
da_DK: Aktiver på

en: Enable social sharing abilities for products available on the site, letting even more users discover your great shop selection.
da_DK: Aktivér social deling for produkter på siden, så endnu flere kan opdage dit fantastiske udvalg.

en: Enable the OpenGraph rich meta data features for your website.
da_DK: Aktivér OpenGraph-avancerede metadata-funktioner for dit websted.

en: Enable this option if you want to load the popup content using AJAX.
da_DK: Aktivér denne mulighed hvis du vil indlæse pop op-indholdet med AJAX.

en: Enable this option if you want to lock the page scroll while the popup is triggered.
da_DK: Aktivér denne mulighed hvis du vil låse side-scroll, mens pop op'en vises.

en: Enable/Disable
da_DK: Aktiver/Deaktiver

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enabled %s content block. | Enabled %s content blocks.
da_DK[0]: Aktiveret %s indholdsblok.
da_DK[1]: Aktiveret %s indholdsblokke.

en: Enables support for Custom Fields inside archive cards and single page post title, adds a reading progress bar for your posts and lets you set featured images and colors for your categories archives.
da_DK: Aktiverer understøttelse af brugerdefinerede felter i arkivkort og enkeltsides indlægstitel, tilføjer en læsestatuslinje for dine indlæg og lader dig indstille fremhævede billeder og farver til dine kategoriarkiver.

en: Enabling & disabling the code editor will erase everything from your post editor and this action is irreversible.
da_DK: Aktivering og deaktivering af kodeeditoren sletter alt fra din posteditor, og denne handling er irreversibel.

en: End
da_DK: Slut

en: Enhance your WooCommerce reviews with rich content, images and a thumbs up system that help your shoppers find the perfect product.
da_DK: Forbedr dine WooCommerce-anmeldelser med indholdsrige tekster, billeder og et tommel-op system, der hjælper kunderne med at finde det rette produkt.

en: Enter a date or time
da_DK: Indtast en dato eller tid

en: Enter a name in the input below and hit the Create Sidebar button.
da_DK: Indtast et navn i input nedenfor, og tryk på knappen Opret sidebjælke.

en: Enter a valid Vimeo media URL.
da_DK: Indtast en gyldig Vimeo-medie-URL.

en: Enter a valid YouTube media URL.
da_DK: Indtast en gyldig YouTube-medie-URL.

en: Enter your email
da_DK: Indtast din e-mail

en: Enter your email address below and subscribe to our newsletter
da_DK: Indtast din e-mailadresse nedenfor og tilmeld dig vores nyhedsbrev

en: Enter your email address below to subscribe to our newsletter
da_DK: Indtast din e-mailadresse nedenfor for at abonnere på vores nyhedsbrev

en: Entire Website
da_DK: Hele hjemmesiden

en: Entrance Value
da_DK: Indgang værdi

en: Erase content
da_DK: Slet indhold

en: Every day
da_DK: Hver dag

en: Example: January 24, 2022
da_DK: Eksempel: 24. januar 2022

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Exclude
da_DK: Ekskludér

en: Exclude %s
da_DK: Udeluk %s

en: Exclude Speciffic Items
da_DK: Udeluk specifikke elementer

en: Exit code editor
da_DK: Afslut kode editor

en: Expand
da_DK: Udvid

en: Expand on click
da_DK: Udvid ved klik

en: Expandable
da_DK: Udvidelig

en: Expandable Container
da_DK: Udvidbar Container

en: Expanded by Default
da_DK: Udvidet som standard

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Export Customizations
da_DK: Eksportér tilpasninger

en: Export Options
da_DK: Eksporter Indstillingerne

en: Export Settings
da_DK: Eksport indstillinger

en: Export Site
da_DK: Eksporter site

en: Export Subscribers
da_DK: Eksportér abonnenter

en: Export site
da_DK: Eksport websted

[ctx: Extension Brand Name]
en: Adobe Fonts
da_DK: Adobe-skrifttyper

[ctx: Extension Brand Name]
en: Advanced Menu
da_DK: Avanceret menu

[ctx: Extension Brand Name]
en: Color Mode Switch
da_DK: Farvetilstands-skifter udvidelsesmærke

[ctx: Extension Brand Name]
en: Cookies Consent
da_DK: Cookie Samtykke

[ctx: Extension Brand Name]
en: Custom Fonts
da_DK: Custom Fonte

[ctx: Extension Brand Name]
en: Local Google Fonts
da_DK: Lokale Google Fonte

[ctx: Extension Brand Name]
en: Multiple Sidebars
da_DK: Flere sidebjælker

[ctx: Extension Brand Name]
en: Newsletter Subscribe
da_DK: Tilmeld nyhedsbrev

[ctx: Extension Brand Name]
en: Post Types Extra
da_DK: Indlægstyper Ekstra

[ctx: Extension Brand Name]
en: Product Reviews
da_DK: Produktanmeldelser

[ctx: Extension Brand Name]
en: Shop Extra
da_DK: Shop Extra udvidelsesmærke

[ctx: Extension Brand Name]
en: Shortcuts Bar
da_DK: Genvejsbjælke

[ctx: Extension Brand Name]
en: Trending Posts
da_DK: Populære indlæg

[ctx: Extension Brand Name]
en: White Label
da_DK: Hvid etiket

en: Extensions
da_DK: Udvidelser

en: Facebook App ID
da_DK: Dit Facebook App ID

en: Facebook Page URL
da_DK: Facebookside URL

en: Fade in fade out
da_DK: Fade ind fade ud

en: Failed to retrieve starter sites list.<br> Error code - %s
da_DK: Kunne ikke hente listen over startskabeloner.<br> Fejlkode - %s

en: Featured Badge
da_DK: Fremhævet Mærke

en: Featured Icon/Logo
da_DK: Fremhævet Ikon/Logo

en: Featured Image
da_DK: Udvalgt billede

en: Fetch Fonts
da_DK: Hent skrifttyper

en: Fetch and display content from various sources.
da_DK: Hent og vis indhold fra forskellige kilder.

en: Fetching...
da_DK: Henter...

en: Field
da_DK: Felt

en: Fields Gap
da_DK: Feltmellemrum

en: File
da_DK: Fil

en: Filling in progress (%d)
da_DK: Udfyldning i gang (%d)

en: Filter By
da_DK: Filtrer Efter

en: Filter Settings
da_DK: Filterindstillinger

en: Filter Source
da_DK: Filtrer kilde

en: Filter Visibility
da_DK: Filterets Synlighed

en: Filter by Price
da_DK: Filtrer efter pris

en: Filter by Price Controls
da_DK: Prisfiltreringskontroller

en: Filtering Behavior
da_DK: Filtreringsadfærd

en: Filters
da_DK: Filtre

en: Filters Canvas
da_DK: Filterpanel

en: Final touches
da_DK: Sidste hånd

en: Find by %s
da_DK: Find via %s

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: First name
da_DK: Fornavn

en: Floating Cart
da_DK: Flydende indkøbsvogn

en: Floating Cart Visibility
da_DK: Flydende indkøbsvogn synlighed

en: Focus
da_DK: Fokus

en: Font
da_DK: Skrifttype

en: Font Color
da_DK: Skriftfarve

en: Font Name
da_DK: Skrifttype navn

en: FontAwesome Brands
da_DK: FontAwesome mærker

en: FontAwesome Regular
da_DK: FontAwesome regelmæssig

en: Footer Menu 1
da_DK: Sidefod Menu 1

en: Footer Menu 2
da_DK: Sidefod Menu 2

en: Footer Template
da_DK: Sidefod skabelon

en: Footer after
da_DK: Sidefod efter

en: Footer before
da_DK: Sidefod før

en: Footer name
da_DK: Sidefodens navn

en: Footer scripts
da_DK: Sidefodsscripts

en: For performance and customization reasons, only SVG files are allowed.
da_DK: Af hensyn til ydeevne og tilpasning er kun SVG-filer tilladt.

en: Forever
da_DK: For altid

en: Forgot Password?
da_DK: Glemt adgangskode?

en: Form Max Width
da_DK: Form Max Bredde

en: Form Style
da_DK: Formularstil

en: Form Type
da_DK: Formulartype

en: Forms Cookies Content
da_DK: Indhold for formular-cookies

en: Free
da_DK: Gratis

en: Free Extensions
da_DK: Gratis udvidelser

en: Free Shipping Bar
da_DK: Gratis fragt bar

en: Free shipping
da_DK: Gratis fragt

en: Fri
da_DK: Fre

en: Friday
da_DK: Fredag

en: Front Page
da_DK: Forside

en: Full Page
da_DK: Hel side

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Gallery
da_DK: Galleri

en: Game
da_DK: Spil

en: General
da_DK: Generelt

en: Generate Variation URL
da_DK: Opret Variations URL

en: Generate a shareable single product page URL with pre-selected variation attributes.
da_DK: Opret en delbar enkeltproduktside URL med forudvalgte variationer.

en: Get New Password
da_DK: Få en ny adgangskode

en: Get notified when {product_title} is back in stock
da_DK: Få besked, når {product_title} er tilbage på lager

en: Global Footer
da_DK: Global sidefod

en: Global Header
da_DK: Global overskrift

en: Go to product page
da_DK: Gå til produkt side

en: Goal Amount
da_DK: Målsat beløb

en: Goal Items
da_DK: Mål Antal Varer

en: Good news! The product you have been waiting for is now back in stock!
da_DK: Gode nyheder! Produktet, du har ventet på, er nu tilbage på lager!

en: Got a question or need help with the theme? You can always submit a support ticket or ask for help in our friendly Facebook community.
da_DK: Har du et spørgsmål, eller har du brug for hjælp til temaet? Du kan altid indsende en supportanmodning eller bede om hjælp i vores venlige Facebook-fællesskab.

en: Great news! The %s from your waitlist is now back in stock!
da_DK: Gode nyheder! %s fra din venteliste er nu tilbage på lager!

en: Great! You have been added to the waitlist for this product. Please check your inbox and confirm the subscription to this waitlist.
da_DK: Fantastisk! Du er blevet tilføjet ventelisten for dette produkt. Tjek venligst din indbakke og bekræft din tilmelding.

en: Great! You have been added to the waitlist for this product. You will receive an email as soon as the item is back in stock.
da_DK: Fantastisk! Du er nu på ventelisten for dette produkt. Du får en e-mail, så snart varen er tilbage på lager.

en: Grid view
da_DK: Gridvisning

en: Guest
da_DK: Gæst

en: Gutenberg Options Panel Icon URL
da_DK: URL-adresse til ikon for Gutenberg-indstillingspanelet

en: Head
da_DK: Hoved

en: Header Menu 3
da_DK: Sidehoved Menu 3

en: Header Template
da_DK: Header skabelon

en: Header Widget Area
da_DK: Header widget område

en: Header after
da_DK: Sidehoved efter

en: Header before
da_DK: Sidehoved før

en: Header name
da_DK: Navn på sidehoved

en: Header offcanvas
da_DK: Sidehoved uden for lærredet

en: Header scripts
da_DK: Sidehovede-scripts

en: Heading
da_DK: Overskrift

en: Heading 1
da_DK: Overskrift 1

en: Heading 2
da_DK: Overskrift 2

en: Heading 3
da_DK: Overskrift 3

en: Heading 4
da_DK: Overskrift 4

en: Heading 5
da_DK: Overskrift 5

en: Heading 6
da_DK: Overskrift 6

en: Heading Color
da_DK: Farve på overskrift

en: Heading Font
da_DK: Overskriftsskrifttype

en: Heads up!
da_DK: Klar!

en: Height
da_DK: Højde

en: Hi, %s!
da_DK: Hej, %s!

en: Hidden
da_DK: Skjult

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Hide Account Menu Item
da_DK: Menupunktet Skjul konto

en: Hide Changelog Tab
da_DK: Skjul fanen Ændringslog

en: Hide Current Language
da_DK: Skjul aktuelt sprog

en: Hide Documentation Links
da_DK: Skjul dokumentationslinks

en: Hide Hooks
da_DK: Skjul Hooks

en: Hide Missing Language
da_DK: Skjul manglende sprog

en: Hide Starter Sites Tab
da_DK: Skjul fanen Startwebsteder

en: Hide Support Section
da_DK: Skjul supportsektion

en: Hide Theme Hooks
da_DK: Skjul tema-hooks

en: Hide Useful Plugins Tab
da_DK: Skjul nyttige plugins, fanen

en: Hide Video Links
da_DK: Skjul videolinks

en: Hide White Label Extension
da_DK: Skjul hvid etiketudvidelse

en: Hide WooCommerce Hooks
da_DK: Skjul WooCommerce hooks

en: High Rating First
da_DK: Højeste bedømmelse først

en: Highlight your most popular posts or products based on the number of comments or reviews they have gotten in the specified period of time.
da_DK: Fremhæv dine mest populære indlæg eller produkter baseret på antallet af kommentarer eller anmeldelser, de har fået i den angivne periode.

en: Home
da_DK: Hjem

en: Home Page Text
da_DK: Forsidetekst

en: Hook Name
da_DK: Hook navn

en: Hooks Locations
da_DK: Hooks Placeringer

en: Horizontal
da_DK: Horisontal

en: Horizontal Alignment
da_DK: Vandret justering

en: Hours
da_DK: Timer

en: Hover/Active
da_DK: Hold markøren/Aktiv

en: How many days the products will be marked as "New" after creation.
da_DK: Antal dage et produkt vises som "Nyt" efter oprettelse.

en: Hurry up! This sale ends in
da_DK: Skynd dig! Dette tilbud slutter om

en: I accept the %sPrivacy Policy%s
da_DK: Jeg accepterer %sPrivatlivspolitik%s

en: I accept the %sPrivacy Policy%s*
da_DK: Jeg accepterer %sPrivatlivspolitik%s*

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Icon Badge
da_DK: Ikon badge

en: Icon Color
da_DK: Ikon Farve

en: Icon Position
da_DK: Ikon position

en: Icon Size
da_DK: Ikonstørrelse

en: Icon Source
da_DK: Ikonkilde

en: Icon/Logo
da_DK: Ikon/Logo

en: Icons Background Color
da_DK: Ikoner Baggrundsfarve

en: Icons Background Colors
da_DK: Ikoners Baggrundsfarver

en: Icons Border Color
da_DK: Ikoner Ramme Color

en: Icons Border Colors
da_DK: Ikoners Kantfarver

en: Icons Color
da_DK: Ikon farve

en: Icons Shape Type
da_DK: Ikoner Shape Type

en: Icons Size
da_DK: Ikoner størrelse

en: Icons Spacing
da_DK: Ikoner Afstand

en: If you don't want to receive any further notifications, please %s
da_DK: Hvis du ikke længere ønsker at modtage beskeder, kan du %s

en: If you don't want to receive any further notifications, please unsubscribe by clicking on this link - %s
da_DK: Hvis du ikke længere ønsker at modtage beskeder, kan du afmelde dig via dette link - %s

en: If you have complex data inside your mega menu you can enable this option in order to load the dropdown content with AJAX and improve the website loading time.
da_DK: Hvis dit megamenu-indhold er komplekst, kan du aktivere denne mulighed for at indlæse dropdown-indholdet med AJAX og forbedre websitets indlæsningstid.

en: Image
da_DK: Billede

en: Image Affiliate Link
da_DK: Affiliate link til billede

en: Image Aspect Ratio
da_DK: Billedformatforhold

en: Image Border Radius
da_DK: Billedets Hjørneradius

en: Image Hover Effect
da_DK: Billede Hovereffekt

en: Image Lightbox
da_DK: Billedvisning i lightbox

en: Image Max width
da_DK: Maksimal Billedbredde

en: Image Ratio
da_DK: Størrelsesforhold for billede

en: Image Settings
da_DK: Billedindstillinger

en: Image Shape
da_DK: Billedform

en: Image Size
da_DK: Billedstørrelse

en: Image Source
da_DK: Billedkilde

en: Image Swatches
da_DK: Billedeprøver

en: Image Upload
da_DK: Billedeupload

en: Image Width
da_DK: Billedbredde

en: Image size
da_DK: Billedstørrelse

en: Import
da_DK: Importer

en: Import Content
da_DK: Importer indhold

en: Import Customizations
da_DK: Importere tilpasninger

en: Import Options
da_DK: Importmuligheder

en: Import content
da_DK: Importer indhold

en: Import options
da_DK: Importindstillinger

en: Import widgets
da_DK: Importer widgets

en: In Stock
da_DK: På lager

en: In order to create a new sidebar/widget area simply enter a name in the input below and click the Create Sidebar button.
da_DK: For at oprette et nyt sidebjælke / widgetområde skal du blot indtaste et navn i indtastningen nedenfor og klikke på knappen Opret sidebjælke.

en: In order to take full advantage of all features it has to offer - please install and activate the Blocksy theme also.
da_DK: For at få fuldt udbytte af alle funktioner, bedes du også installere og aktivere Blocksy-temaet.

en: In order to take full advantage of all features the core has to offer - please install and activate the latest version of Blocksy theme.
da_DK: For at få fuldt udbytte af alle funktioner skal du installere og aktivere den nyeste version af Blocksy-temaet.

en: Inactive
da_DK: Inaktiv

en: Inactivity Time
da_DK: Inaktivitetstid

en: Include
da_DK: Inkluder

en: Include %s
da_DK: Inkluder %s

en: Include or exclude the discount code when calculating the shipping progress.
da_DK: Inkluder eller ekskluder rabatkoden ved beregning af fragtfremskridt.

en: Indicator Height
da_DK: Indikator højde

en: Inherit
da_DK: Arv

en: Inherit From Customizer
da_DK: Nedarv Fra Tilpasser

en: Inherit card wrapper settings from Customizer (background color, spacing, shadow).
da_DK: Arv indstillinger for kortindpakning fra Customizer (baggrundsfarve, afstand, skygge).

en: Inherit the Customizer layout, start with a pattern or create a custom layout
da_DK: Nedarv layout fra tilpasser, start med et mønster eller opret et brugerdefineret layout

en: Initial
da_DK: Udgangspunkt

en: Initial Color
da_DK: Indledende farve

en: Inject custom code snippets throughout your website. The extension works globally or on a per post/page basis.
da_DK: Indsæt brugerdefinerede kodestykker på hele dit websted. Udvidelsen fungerer globalt eller per indlæg/side.

en: Inline
da_DK: Indlejret

en: Input Background Color
da_DK: Indtast baggrundsfarve

en: Input Border Color
da_DK: Farve på inputkant

en: Input Border Radius
da_DK: Kanteradius På Input

en: Input Font Color
da_DK: Indtast skrifttypefarve

en: Input Height
da_DK: Indgangshøjde

en: Input Icon Color
da_DK: Farve på inputikon

en: Input Maximum Width
da_DK: Input maksimal bredde

en: Insert a specific Content Block anywhere on the site.
da_DK: Indsæt en specifik indholdsblok hvor som helst på siden.

en: Inside
da_DK: Indvendig

en: Install
da_DK: Installer

en: Install & Activate Plugins
da_DK: Installer og aktiver plugins

en: Install Child Theme
da_DK: Installer underordnet tema

en: Install and activate the Blocksy theme
da_DK: Installer og aktiver Blocksy-temaet

en: Installing
da_DK: Installerer

en: Installing %s
da_DK: Installerer %s

en: Instant Reload
da_DK: Øjeblikkelig genindlæsning

en: Integrates custom fields solutions in the meta layers of a post and presents additional information.
da_DK: Integrerer brugerdefinerede felter i et indlægs meta-data og viser supplerende information.

en: Invalid API Key...
da_DK: Ugyldig API-nøgle...

en: Invalid email
da_DK: Ugyldig e-mail

en: Invalid request
da_DK: Ugyldig anmodning

en: Is registered
da_DK: Er registreret

en: Italic
da_DK: Kursiv

en: Item Background Color
da_DK: Baggrundsfarve for element

en: Item Label
da_DK: Vareetiket

en: Item Label Settings
da_DK: Indstillinger for vareetiket

en: Item Margin
da_DK: Varemarginal

en: Item Settings
da_DK: Indstillinger for element

en: Item Visibility
da_DK: Elementsynlighed

en: Items
da_DK: Varer

en: Items Counter
da_DK: Elementtæller

en: Items Direction
da_DK: Elementer retning

en: Items Divider
da_DK: Elementdeler

en: Items Divider Height
da_DK: Element Divider Højde

en: Items Horizontal Spacing
da_DK: Elementer Vandret afstand

en: Items Hover Effect
da_DK: Elementernes Hover Effekt

en: Items Spacing
da_DK: Afstand mellem elementer

en: Items Vertical Spacing
da_DK: Lodret afstand mellem elementer

en: Join Facebook Community
da_DK: Deltag i Facebook-fællesskab

en: Join Waitlist
da_DK: Tilmeld venteliste

en: Label Color
da_DK: Labelfarve

en: Label Duration
da_DK: Varighed for mærket

en: Label Font
da_DK: Etiket skrifttype

en: Label Font Color
da_DK: Etiket skriftfarve

en: Label Link
da_DK: Link til etiket

en: Label Position
da_DK: Placering af mærkat

en: Label Style
da_DK: Etiket stil

en: Label Text
da_DK: Label Tekst

en: Label Type
da_DK: Etiket Type

en: Label Visibility
da_DK: Synlighed af etiketter

en: Language
da_DK: Sprog

en: Languages
da_DK: Sprog

en: Large
da_DK: Stor

en: Large Size
da_DK: Stor størrelse

en: Last 24 Hours
da_DK: Sidste 24 timer

en: Last 7 Days
da_DK: Seneste 7 dage

en: Last Month
da_DK: Sidste måned

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Learn more about child themes
da_DK: Læs mere om børnetemaer

en: Leave empty if decorative.
da_DK: Lad feltet være tomt, hvis billedet er dekorativt.

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left Side
da_DK: Venstre side

en: Left Sidebar
da_DK: Venstre sidebar

en: Left/Right sidebar
da_DK: Venstre/højre sidebjælke

en: Length
da_DK: Længde

en: Let your guests easily filter the posts by their category or tags taxonomy terms, instantly drilling down the listings.
da_DK: Lad dine gæster filtrere opslag efter kategori eller tag, og indsnævre visningen med det samme.

en: Light
da_DK: Lys

en: Light Mode
da_DK: Lys tilstand

en: Light Mode Label
da_DK: Lys tilstand-etiket

en: Limit
da_DK: Grænse

en: Link (optional)
da_DK: Link (valgfri)

en: Link Active
da_DK: Aktivt Link

en: Link Color
da_DK: Linkfarve

en: Link Icons
da_DK: Linkikoner

en: Link Initial
da_DK: Link indledende

en: Link To
da_DK: Link til

en: Link to archive page
da_DK: Link til arkivside

en: Link to author page
da_DK: Link til forfatterside

en: Link to post
da_DK: Link til indlæg

en: Link to term page
da_DK: Link til termside

en: Link your Google Analytics 4 tracking ID. More info and instructions can be found %shere%s.
da_DK: Link dit Google Analytics 4 tracking-ID. Mere info og instruktioner kan findes %sher%s.

en: List
da_DK: Liste

en: List ID
da_DK: Vis-ID

en: List Source
da_DK: List Kilde

en: List view
da_DK: Listevisning

en: Live Results
da_DK: Live resultater

en: Live Results Images
da_DK: Live resultater Billeder

en: Live Results Product Price
da_DK: Live Resultat Produktpris

en: Live Results Product Status
da_DK: Live Resultat Produktstatus

en: Load Content With AJAX
da_DK: Indlæs indhold med AJAX

en: Loading Extensions Status...
da_DK: Status for indlæsning af udvidelser...

en: Loading Starter Sites...
da_DK: Indlæser startsider...

en: Loading...
da_DK: Indlæser...

en: Local Business
da_DK: Lokal virksomhed

en: Local Google Fonts
da_DK: Lokale Google Fonte

en: Local Google Fonts Settings
da_DK: Lokale Indstillinger For Google Fonts

en: Location & Priority
da_DK: Placering & Prioritet

en: Location/Trigger
da_DK: Placering/udløser

en: Log In
da_DK: Log ind

en: Log Out
da_DK: Log ud

en: Logged In
da_DK: Logget ind

en: Logged In Options
da_DK: Indstillinger for logget ind

en: Logged In Users Only
da_DK: Kun For Brugere Som Er Logget Ind

en: Logged Out
da_DK: Logget-ud

en: Logged Out Options
da_DK: Indstillinger for logget ud

en: Logged Users
da_DK: Loggede brugere

en: Login
da_DK: Log ind

en: Login form end
da_DK: Slut på loginformular

en: Login form modal end
da_DK: Loginformular modal ende

en: Login form modal start
da_DK: Login formular modal start

en: Login form start
da_DK: Start af loginformular

en: Logo Gap
da_DK: Logoafstand

en: Logo Size
da_DK: Logostørrelse

en: Logos Gap
da_DK: Afstand mellem logoer

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Long
da_DK: Lang

en: Loop
da_DK: Gentagelse

en: Loop Video
da_DK: Gentag video

en: Loop card
da_DK: Loop-kort

en: Lost password form modal end
da_DK: Mistet adgangskode formular modal ende

en: Lost password form modal start
da_DK: Mistet adgangskode formular modal start

en: Low Rating First
da_DK: Laveste bedømmelse først

en: Mail Label
da_DK: Email-etiket

en: Main & Bottom Row
da_DK: Hoved og nederste række

en: Main Color
da_DK: Vigtigste farve

en: Maintenance
da_DK: Vedligeholdelse

en: Maintenance Block Display Conditions
da_DK: Visningsbetingelser for vedligeholdelsesblok

en: Maintenance Template
da_DK: Vedligeholdelsesskabelon

en: Make Name Field Required
da_DK: Gør Navnefelt Påkrævet

en: Make the shopping experience better for your visitors! Add features such as Product Quick View, Wishlist functionality and a Floating Add to Cart button. Customize the single product gallery/slider and the layout.
da_DK: Gør shoppingoplevelsen bedre for dine besøgende! Tilføj funktioner såsom Product Quick View, Wishlist-funktionalitet og en flydende Tilføj til kurv-knap. Tilpas det enkelte produktgalleri / skyderen og layoutet.

en: Manage
da_DK: Administrer

en: Max Height
da_DK: Max højde

en: Max Width
da_DK: Maks. bredde

en: Maximum Width
da_DK: Maksimal bredde

en: Media Object
da_DK: Medieobjekt

en: Medium Size
da_DK: Medium Størrelse

en: Mega Menu Settings
da_DK: Mega Menu Indstillinger

en: Menu Item Settings
da_DK: Indstillinger for menupunkter

en: Menu Order
da_DK: Menu Rækkefølge

en: Message
da_DK: Besked

en: Message Color
da_DK: Beskedfarve

en: Message Font
da_DK: Beskedskrifttype

en: Mini Cart Contents
da_DK: Mini Cart Indhold

en: Mixed Swatches
da_DK: Blandede Variantikoner

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Mobile Columns
da_DK: Kolonner på mobil

en: Mobile Menu 1
da_DK: Mobil Menu 1

en: Mobile Menu 2
da_DK: Mobil Menu 2

en: Mobile bottom
da_DK: Mobil bund

en: Mobile top
da_DK: Mobil top

en: Mobile:
da_DK: Mobil:

en: Modal
da_DK: Luk modalvinduet

en: Modal Backdrop
da_DK: Modal baggrund

en: Modal Background
da_DK: Modal baggrund

en: Modal Border Radius
da_DK: Kanteradius på modal

en: Modal Options
da_DK: Modale muligheder

en: Modal Shadow
da_DK: Modal skygge

en: Modal Trigger
da_DK: Trigger til modalvindue

en: Modal Width
da_DK: Modalbredde

en: Modified Date
da_DK: Ændringsdato

en: Modify
da_DK: Ændre

en: Module Title
da_DK: Modultitel

en: Module Title Color
da_DK: Farve på moduloverskrift

en: Module Title Font
da_DK: Skrifttype til moduloverskrift

en: Module Title Icon Source
da_DK: Ikonkilde For Modulets Titel

en: Module Title Tag
da_DK: Modul titel tag

en: Mon
da_DK: Man

en: Monday
da_DK: Mandag

en: More info about review entity and how to choose the right one can be found %shere%s.
da_DK: Du kan finde flere oplysninger om anmeldelsesenheder og hvordan du vælger den rigtige %sher%s.

en: More information on how to create a list in MailPoet can be found %shere%s.
da_DK: Du kan finde flere oplysninger om, hvordan du opretter en liste i MailPoet, %sher%s.

en: More information on how to generate an API key for ActiveCampaign can be found %shere%s.
da_DK: Du kan finde mere information om, hvordan du opretter en API-nøgle til ActiveCampaign, %sher%s.

en: More information on how to generate an API key for Brevo can be found %shere%s.
da_DK: Mere information om, hvordan du opretter en API-nøgle til Brevo, findes %sher%s.

en: More information on how to generate an API key for Campaign Monitor can be found %shere%s.
da_DK: Mere information om, hvordan du genererer en API-nøgle til Campaign Monitor, findes %sher%s.

en: More information on how to generate an API key for ConvertKit can be found %shere%s.
da_DK: Flere oplysninger om, hvordan du genererer en API-nøgle til ConvertKit, findes %sher%s.

en: More information on how to generate an API key for Mailchimp can be found %shere%s.
da_DK: Mere info om, hvordan du genererer en API-nøgle til Mailchimp, kan findes %sher%s.

en: More information on how to generate an API key for Mailerlite can be found %shere%s. Please note that it is required at least one group to be created in your account for the integration to work. More info on how to create a group %shere%s.
da_DK: Du kan finde flere oplysninger om, hvordan du genererer en API-nøgle til Mailerlite, %sher%s. Bemærk venligst, at det er nødvendigt, at mindst én gruppe oprettes på din konto, for at integrationen kan fungere. Mere information om, hvordan du opretter en gruppe %sher%s.

en: Most Relevant
da_DK: Mest relevante

en: Movie
da_DK: Film

en: Multiple Selections
da_DK: Flere valg

en: Multiple comments
da_DK: Flere kommentarer

en: Music Playlist
da_DK: Musik afspilningsliste

en: Music Recording
da_DK: Musik

en: My Account
da_DK: Min konto

en: NEW
da_DK: NY

en: Name
da_DK: Navn

en: Name Field
da_DK: Navnefelt

en: Name Label
da_DK: Navneetiket

en: Narrow Width
da_DK: Smal bredde

en: Need help or advice?
da_DK: Brug for hjælp eller rådgivning?

en: Never
da_DK: Aldrig

en: Never relaunch
da_DK: Aldrig genstart

en: New
da_DK: Nyt

en: New Badge
da_DK: Nyt Mærke

en: New Brand Name
da_DK: Navn på nyt mærke

en: New Category Name
da_DK: Nyt kategorinavn

en: New Content Block
da_DK: Ny indholdsblok

en: New Product Tab
da_DK: Nyt produkttab

en: New Size Guide
da_DK: Ny størrelsesguide

en: New Thank You Page
da_DK: Ny tak-side

en: Newest First
da_DK: Nyeste først

en: Newsletter
da_DK: Nyhedsbrev

en: Newsletter Controls
da_DK: Nyhedsbrevsindstillinger

en: Newsletter Updates
da_DK: Nyhedsbreve

en: Next
da_DK: Næste

en: Nickname
da_DK: Kælenavn

en: No
da_DK: Nej

en: No comments
da_DK: Ingen kommentarer

en: No demo data found.
da_DK: Ingen demodata fundet.

en: No demo name provided.
da_DK: Ingen demonavn angivet.

en: No demo to install
da_DK: Ingen demo at installere

en: No pages to assign.
da_DK: Ingen sider at tildele.

en: No plugins to install.
da_DK: Ingen plugins at installere.

en: No post to duplicate
da_DK: Ingen indlæg at duplikere

en: No waitlist found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen venteliste

en: No widgets to install.
da_DK: Ingen widgets at installere.

en: No worries! Please enter your e-mail address and we will promptly notify you as soon as the item is back in stock.
da_DK: Bare rolig! Indtast din e-mailadresse, og vi giver dig straks besked, så snart varen er på lager igen.

en: None
da_DK: Ingen

en: Normal Width
da_DK: Normal bredde

en: Not Found
da_DK: Ikke fundet

en: Not found in Trash
da_DK: Ikke fundet i papirkurven

en: Nothing Found
da_DK: Ingenting fundet

en: Nothing Found Template
da_DK: Skabelon For Intet Fundet

en: Nothing found
da_DK: Intet fundet

en: Nothing found in Trash
da_DK: Intet fundet i papirkurven

en: Now you can view your website or start customizing it
da_DK: Nu kan du se dit websted eller begynde at tilpasse det

en: Number of columns
da_DK: Antal kolonner

en: Number of items per page
da_DK: Antal genstande pr. side

en: Number of posts
da_DK: Antal opslag

en: Number of products
da_DK: Antal produkter

en: OS Aware
da_DK: OS-afhængig

en: Offcanvas Cart - Empty State
da_DK: Offcanvas-kurv – tom tilstand

en: Official
da_DK: Officiel

en: Offset
da_DK: Forskydning

en: Oldest First
da_DK: Ældste først

en: On Sale
da_DK: På Tilbud

en: On button click
da_DK: Ved klik på knap

en: On click to element
da_DK: Ved klik på element

en: On element click
da_DK: Ved klik på element

en: On form submit
da_DK: Ved formularindsendelse

en: On page exit intent
da_DK: Hensigten med afslutning på siden

en: On page load
da_DK: Ved sideindlæsning

en: On scroll
da_DK: Ved scroll

en: On scroll to element
da_DK: Ved rul til element

en: Once you insert your %sProject ID%s and click the "Fetch Fonts" button, your fonts will become available in all theme’s typography options.
da_DK: Når du har indtastet dit %sProject ID%s og klikker på "Hent skrifttyper"-knappen, vil dine skrifttyper være tilgængelige i alle temaets typografiindstillinger.

en: One Color
da_DK: En Farve

en: One comment
da_DK: En kommentar

en: One day
da_DK: Et døgn

en: One hour
da_DK: En time

en: One month
da_DK: En måned

en: One week
da_DK: En uge

en: One year
da_DK: Et år

en: Only
da_DK: Kun

en: Only Bottom
da_DK: Kun bund

en: Only Bottom Row
da_DK: Kun nederste række

en: Only Card
da_DK: Kun kort

en: Only Main Row
da_DK: Kun hovedrække

en: Only Top
da_DK: Kun top

en: Only Top Row
da_DK: Kun øverste række

en: Only weekdays
da_DK: Kun hverdage

en: Only weekends
da_DK: Kun weekender

en: Open Button Link In New Tab
da_DK: Åbn knaplink i nyt faneblad

en: Open In New Tab
da_DK: Åbn i nyt faneblad

en: Open Link In New Tab
da_DK: Åbn link i ny fane

en: Open in new tab
da_DK: Åbn i ny fane

en: Open link in new tab
da_DK: Åbn link i ny fane

en: Open links in new tab
da_DK: Åbn links i ny fane

en: OpenGraph Meta Data
da_DK: OpenGraph-metadata

en: Opened
da_DK: Åbnet

en: Opening hours
da_DK: Åbningstider

en: Order
da_DK: Sortering

en: Order Details
da_DK: Ordredetaljer

en: Order Overview
da_DK: Ordreoversigt

en: Order by
da_DK: Sorter efter

en: Order number
da_DK: Ordrenummer

en: Organization
da_DK: Organisation

en: Other
da_DK: Andet

en: Out of Stock
da_DK: Ikke på lager

en: Outline
da_DK: Omrids

en: Output
da_DK: Afgang

en: Outside
da_DK: Udvendig

en: Overall Score
da_DK: Samlet score

en: Overll Score Background
da_DK: Overll Score Baggrund

en: Overll Score Text
da_DK: Overll Score tekst

en: Page
da_DK: Side

en: Page ID
da_DK: Side ID

en: Page Reload
da_DK: Genindlæsning af side

en: Page Structure
da_DK: Sidestruktur

en: Page/post title
da_DK: Side-/indlægstitel

en: Pages
da_DK: Sider

en: Pagination
da_DK: Sideinddeling

en: Panel AJAX Reveal
da_DK: Panelets AJAX Visning

en: Panel Backdrop
da_DK: Panelbaggrund

en: Panel Background
da_DK: Panelets baggrund

en: Panel Columns
da_DK: Panelkolonner

en: Panel Default State
da_DK: Panelets Standardtilstand

en: Panel Height
da_DK: Panelhøjde

en: Panel Reveal
da_DK: Panel afslører

en: Panel Shadow
da_DK: Panel Skygge

en: Panel Width
da_DK: Panel bredde

en: Paragraph
da_DK: Afsnit

en: Parameters
da_DK: Parametre

en: Parameters options
da_DK: Parameterindstillinger

en: Parent Brand
da_DK: Overordnet mærke

en: Parent Brand:
da_DK: Overordnet mærke:

en: Parent Category
da_DK: Forælder Kategori

en: Parent Category:
da_DK: Hovedkategori:

en: Parent Product Review
da_DK: Forældre-produkt anmeldelse

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
da_DK: Mønstre der indeholder knapper og opfordringer til handling.

en: Payment Gateway
da_DK: Betalingsgateway

en: Payment Gateways
da_DK: Betalingsgateways

en: Payment method
da_DK: Betalingsmetode

en: Personal
da_DK: Personlig

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Phone:
da_DK: Telefon:

en: Pick Mailing Service
da_DK: Vælg posttjeneste

en: Picker Footer
da_DK: Sidefod til vælger

en: Picker header
da_DK: Vælgeroverskrift

en: Placeholder Text
da_DK: Eksempel på Tekst (Placeholder)

en: Please accept the Privacy Policy in order to comment.
da_DK: Du skal acceptere privatlivspolitikken for at kunne kommentere.

en: Please be patient and don't refresh this page, the import process may take a while, this also depends on your server.
da_DK: Vær tålmodig og opdater ikke denne side, importprocessen kan tage et stykke tid, dette afhænger også af din server.

en: Please enter a valid Project ID to get all fonts.
da_DK: Indtast et gyldigt projekt-ID for at hente alle skrifttyper.

en: Please look at the documentation for more information on why this is useful.
da_DK: Se dokumentationen for at få mere at vide om, hvorfor dette er nyttigt.

en: Please note that some of this information (price, sku, brand) won't be displayed on the front-end. It is solely used for Google's Schema.org markup.
da_DK: Bemærk, at nogle af disse oplysninger (pris, sku, mærke) ikke vises i front-end. Det bruges udelukkende til Googles Schema.org markup.

en: Please note that the white label extension will be hidden if this option is enabled. In order to bring it back you have to hit the SHIFT key and click on the dashboard logo.
da_DK: Bemærk, at den hvide etiketudvidelse skjules, hvis denne indstilling er aktiveret. For at bringe det tilbage skal du trykke på SHIFT-tasten og klikke på instrumentbrættets logo.

en: Please note, the confirmation period is 2 days.
da_DK: Bemærk, bekræftelsesperioden er 2 dage.

en: Please select a valid attribute.
da_DK: Vælg en gyldig egenskab.

en: Please select a valid taxonomy.
da_DK: Vælg venligst en gyldig taksonomi.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
da_DK: Vælg venligst nogle produkt muligheder, før du lægger dette produkt i kurven.

en: Please select the type of your content block and place it in the location you want based on your display and user conditions.
da_DK: Vælg typen af din indholdsblok, og placer den på den ønskede placering, baseret på dine visnings- og brugerforhold.

en: Please wait until the lookup table is generated.
da_DK: Vent venligst, indtil opslagstabellen er genereret.

en: Plugin Description
da_DK: Plugin Beskrivelse

en: Plugin Name
da_DK: Plugin navn

en: Plugin Thumbnail URL
da_DK: URL-adresse til plugin-miniaturebillede

en: Popup Animation
da_DK: Popup-animation

en: Popup Backdrop
da_DK: Popup baggrund

en: Popup Backdrop Background
da_DK: Popup-baggrund

en: Popup Background
da_DK: Popup baggrund

en: Popup Border Radius
da_DK: Popup hjørnerunding

en: Popup Display Conditions
da_DK: Visningsbetingelser for pop op

en: Popup Name
da_DK: Popup-navn

en: Popup Offset
da_DK: Popup-forskydning

en: Popup Options
da_DK: Popup indstillinger

en: Popup Position
da_DK: Popup-position

en: Popup Shadow
da_DK: Popup skygge

en: Popup Size
da_DK: Popup størrelse

en: Popup Visibility
da_DK: Pop op-synlighed

en: Post Archives
da_DK: Indlægsarkiver

en: Post Categories
da_DK: Indlægskategorier

en: Post Date
da_DK: Udgivelsesdato

en: Post ID
da_DK: Indlæg-ID

en: Post Tags
da_DK: Indlæg-tags

en: Post Template
da_DK: Indlægs-skabelon

en: Post Type
da_DK: Indlægs type

en: Post copy created.
da_DK: Kopi af indlæg oprettet.

en: Post creation failed, could not find original post:
da_DK: Oprettelse af indlæg mislykkedes – originalt indlæg blev ikke fundet:

en: Post with Author ID
da_DK: Indlæg med forfatter-ID

en: Post with Taxonomy ID
da_DK: Indlæg med Taksonomi-ID

en: Posts
da_DK: Indlæg

en: Posts - Layout 1
da_DK: Indlæg – Layout 1

en: Posts - Layout 2
da_DK: Indlæg – Layout 2

en: Posts - Layout 3
da_DK: Indlæg – Layout 3

en: Posts - Layout 4
da_DK: Indlæg – Layout 4

en: Posts - Layout 5
da_DK: Indlæg – Layout 5

en: Posts Filter
da_DK: Indlægs filter

en: Posts ID
da_DK: Indlægs ID

en: Posts Title Font
da_DK: Skrifttype til opslagstitel

en: Posts Title Font Color
da_DK: Farve på opslagstitel

en: Preconnect Adobe Typekit Fonts
da_DK: Forbind til Adobe Typekit Fonts på forhånd

en: Preconnect Google Fonts
da_DK: Forbind til Google Fonts på forhånd

en: Preload
da_DK: Forudindlæs

en: Preload Subsets
da_DK: Forudindlæs Undergrupper

en: Preload Variations
da_DK: Forudindlæs Variationer

en: Preparing data...
da_DK: Forbereder data..

en: Present additional information about your products by adding new custom tabs to the product information section.
da_DK: Vis yderligere information om dine produkter ved at tilføje brugerdefinerede faner til produktsektionen.

en: Prev/Next Arrow
da_DK: Forrige/Næste Pil

en: Prev/Next Background
da_DK: Forrige/Næste Baggrund

en: Preview
da_DK: Forhåndsvisning

en: Preview the available products and let your users make quick and informative decisions about their purchase.
da_DK: Vis de tilgængelige produkter og lad dine brugere træffe hurtige og oplyste købsbeslutninger.

en: Price
da_DK: Pris

en: Price Color
da_DK: Prisfarve

en: Price Font
da_DK: Pris skrifttype

en: Price:
da_DK: Pris:

en: Priority
da_DK: Prioritet

en: Privacy Policy Page
da_DK: Privatlivspolitik

en: Private: %s
da_DK: Privat: %s

en: Pro Extensions
da_DK: Pro-udvidelser

en: Proceed to checkout
da_DK: Gå til kassen

en: Product
da_DK: Produkt

en: Product Archive
da_DK: Produktarkiv

en: Product Archives
da_DK: Produkter

en: Product Attributes
da_DK: Produkt Egenskaber

en: Product Brand
da_DK: Produkt Brand

en: Product Brand Tab
da_DK: Faneblad for produktmærke

en: Product Brands
da_DK: Produktmærker

en: Product Categories
da_DK: Produktkategorier

en: Product ID
da_DK: Produkt-ID

en: Product Image
da_DK: Produktbillede

en: Product Image Visibility
da_DK: Produktbilledets synlighed

en: Product Navigation
da_DK: Produktnavigation

en: Product Page
da_DK: Produktside

en: Product Page Button
da_DK: Produktside-knap

en: Product Price
da_DK: Vare pris

en: Product Price & Stock Visibility
da_DK: Synlighed Af Pris Og Lagerstatus

en: Product Review
da_DK: Produktanmeldelse

en: Product Reviews
da_DK: Produktanmeldelser

en: Product Reviews Settings
da_DK: Indstillinger for produktanmeldelser

en: Product SKU
da_DK: Vare nummer

en: Product Share Box
da_DK: Delingsboks for produkter

en: Product Tab
da_DK: Produkttab

en: Product Tab Display Conditions
da_DK: Betingelser for visning af produkttab

en: Product Tabs
da_DK: Produkttabs

en: Product Tags
da_DK: Produkt Tags

en: Product Title Visibility
da_DK: Synlighed af produkttitel

en: Product Waitlist
da_DK: Produktventeliste

en: Product brands base
da_DK: Produktmærkebase

en: Product link:
da_DK: Produktlink:

en: Product meta end
da_DK: Produkt meta slut

en: Product meta start
da_DK: Produkt meta start

en: Product specs
da_DK: Produkt specs

en: Product succesfully added to your cart!
da_DK: Produktet blev tilføjet til din kurv!

en: Product taxonomies lookup table data is regenerating
da_DK: Opslagstabellen for produkttaksonomier er ved at blive gendannet

en: Product taxonomies lookup table regeneration process has been aborted.
da_DK: Gendannelsesprocessen for opslagstabellen for produkttaksonomier er blevet afbrudt.

en: Product taxonomies lookup table regeneration process has been resumed.
da_DK: Gendannelsesprocessen for opslagstabellen for produkttaksonomier er genoptaget.

en: Product with Taxonomy ID
da_DK: Produkt med taksonomi-ID

en: Product:
da_DK: Produkt:

en: Products
da_DK: Produkter

en: Products Card Type
da_DK: Produkttypedesign kortlayout

en: Products Status
da_DK: Produktstatus

en: Products Visibility
da_DK: Produktsynlighed

en: Profile
da_DK: Profil

en: Profile Page
da_DK: Profilside

en: Project ID
da_DK: Projekt ID

en: Pros
da_DK: Fordele

en: Protected: %s
da_DK: Beskyttet: %s

en: Provider
da_DK: Udbyder

en: Publish Date
da_DK: Udgivelsesdato

en: Published Date
da_DK: Udgivelsesdato

en: Quantity Auto Update
da_DK: Automatisk opdatering af antal

en: Quantity Input
da_DK: Antalsinput

en: Quick View
da_DK: Hurtigvisning

en: Quick View Button
da_DK: Knappen Hurtig visning

en: Quick view
da_DK: Hurtigt overblik

en: Quick view icon
da_DK: Ikon for hurtig visning

en: Quick view price after
da_DK: Hurtig visningspris efter

en: Quick view price before
da_DK: Hurtig visning pris før

en: Quick view summary after
da_DK: Hurtig oversigt efter

en: Quick view summary before
da_DK: Hurtig oversigt før

en: Quick view title after
da_DK: Hurtig visning titel efter

en: Quick view title before
da_DK: Hurtig visning titel før

en: Quick view toggle
da_DK: Skift til hurtig visning

en: Quickly find specific content on your site.
da_DK: Find hurtigt specifikt indhold på dit website.

en: Random
da_DK: Tilfældig

en: Range Date/Time
da_DK: Tidsinterval

en: Rated %s out of 5
da_DK: Bedømt til %s ud af 5

en: Rating
da_DK: Bedømmelse

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Read More Button
da_DK: "Læs mere" knap

en: Read More Button Label
da_DK: Læs mere knapmærke

en: Read Progress
da_DK: Læs fremskridt

en: Read Time
da_DK: Læsetid

en: Recently Viewed
da_DK: Sidst sete

en: Recently Viewed Products
da_DK: Sidst sete produkter

en: Recurring Days
da_DK: Tilbagevendende dage

en: Regenerate
da_DK: Gendan

en: Regenerate the product taxonomies lookup table
da_DK: Gendan opslagstabellen for produkttaksonomier

en: Register
da_DK: Registrer

en: Register For This Site
da_DK: Oprettelse af ny bruger på FindJagt.dk

en: Register form end
da_DK: Slut med registreringsformular

en: Register form modal end
da_DK: Registreringsformular modal slut

en: Register form modal start
da_DK: Registrer formular modal start

en: Register form start
da_DK: Start af registreringsformular

en: Registration Form
da_DK: Registreringsformular

en: Registration complete. Please check your email, then visit the %1$slogin page%2$s.
da_DK: Registrering gennemført. Tjek din e-mail og besøg derefter %1$slog ind-siden%2$s.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
da_DK: Der er sendt en bekræftelse på din registreringen til din email.

en: Regular
da_DK: Almindelig

en: Reinstall
da_DK: Geninstaller

en: Related
da_DK: Relateret

en: Related Products
da_DK: Relaterede produkter

en: Related posts
da_DK: Relaterede indlæg

en: Related posts bottom
da_DK: Relaterede indlæg nederst

en: Related posts top
da_DK: Relaterede indlæg top

en: Relaunch Trigger
da_DK: Genstart-trigger

en: Reload Content
da_DK: Genindlæs indhold

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove Font
da_DK: Fjern skrifttype

en: Remove Footer
da_DK: Fjern sidefod

en: Remove Header
da_DK: Fjern sidehoved

en: Remove Icon
da_DK: Fjern ikon

en: Remove Item
da_DK: Fjern vare

en: Remove Product
da_DK: Fjern produkt

en: Remove Sidebar
da_DK: Fjern sidebjælke

en: Remove Widget Area
da_DK: Fjern widget-område

en: Remove footer
da_DK: Fjern sidefod

en: Remove header
da_DK: Fjern sidehoved

en: Replace Blocksy's branding with your own. Easily hide licensing info and other sections of the theme and companion plugin from your clients and make your final product look more professional.
da_DK: Udskift Blocksys branding med din egen. Skjul nemt licensoplysninger og andre sektioner af temaet og det ledsagende plugin for dine kunder, og få dit endelige produkt til at se mere professionelt ud.

en: Replace Conditions
da_DK: Erstatningsbetingelser

en: Replace the standard product gallery with additional layouts which can showcase the photos as a grid or even a slider.
da_DK: Erstat standard produktgalleri med alternative layouts, der viser billederne som gitter eller skyder.

en: Replacement Behavior
da_DK: Udskiftning adfærd

en: Request Cookie
da_DK: Forespørgselscookie

en: Request Referer
da_DK: Forespørgselsreferer

en: Request URL
da_DK: Forespørgsels-URL

en: Requests
da_DK: Forespørgsler

en: Required plan
da_DK: Påkrævet abonnement

en: Reset Filter
da_DK: Nulstil Filter

en: Reset Filters
da_DK: Nulstil Filtre

en: Reset all
da_DK: Nulstil alt

en: Reset layout
da_DK: Nulstil layout

en: Resolution
da_DK: Opløsning

en: Resume
da_DK: Genoptag

en: Resume the product taxonomies lookup table regeneration
da_DK: Genoptag regenerering af produkttaksonomietabellen

en: Reveal From
da_DK: Åbn fra

en: Reverse Icon State
da_DK: Omvend ikonstatus

en: Review Entity
da_DK: Gennemse objekt

en: Review Summary
da_DK: Anmeldelsesopsummering

en: Review Title
da_DK: Overskrift på anmeldelse

en: Review Voting
da_DK: Anmeldelsesafstemning

en: Review order after cart contents
da_DK: Gennemgå ordre efter indkøbskurvens indhold

en: Review order after order total
da_DK: Gennemgå ordre efter ordretotal

en: Review order after payment
da_DK: Gennemgå ordre efter betaling

en: Review order after submit
da_DK: Gennemgå ordre efter indsendelse

en: Review order before cart contents
da_DK: Gennemgå ordre før indkøbskurvens indhold

en: Review order before order total
da_DK: Gennemgå ordre før ordretotal

en: Review order before payment
da_DK: Gennemgå ordre før betaling

en: Review order before submit
da_DK: Gennemgå ordre inden indsendelse

en: Reviews Order
da_DK: Sortering af anmeldelser

en: Right
da_DK: Højre

en: Right Side
da_DK: Højre side

en: Right Sidebar
da_DK: Højre sidebar

en: Round
da_DK: Rund

en: Rounded
da_DK: Afrundet

en: Sat
da_DK: Lør

en: Saturday
da_DK: Lørdag

en: Save Conditions
da_DK: Gem betingelser

en: Save Custom Font
da_DK: Gem brugerdefineret skrifttype

en: Save Font
da_DK: Gem Skrifttype

en: Save Settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Scale
da_DK: Skalering

en: Scores
da_DK: Point

en: Scores Box Width
da_DK: Scoreboks Bredde

en: Scroll Direction
da_DK: Rulleretning

en: Scroll Distance
da_DK: Rulleafstand

en: Scroll Down
da_DK: Rul ned

en: Scroll Interaction
da_DK: Scroll interaktion

en: Scroll Lock
da_DK: Scroll-lås

en: Scroll Top
da_DK: Scroll til top

en: Scroll Up
da_DK: Scroll op

en: Scroll to Top
da_DK: Rul til toppen

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Box
da_DK: Søgeboks

en: Search Brands
da_DK: Søg mærker

en: Search Category
da_DK: Gennemsøg kategori

en: Search Content Blocks
da_DK: Søg indholdsblokke

en: Search Product Review
da_DK: Søg Produkt anmeldelse

en: Search Product Tabs
da_DK: Søg i produkttabs

en: Search Products
da_DK: Søg produkter

en: Search Size Guides
da_DK: Søg i størrelsesguider

en: Search Thank You Pages
da_DK: Søg i tak-sider

en: Search Through Criteria
da_DK: Søg gennem kriterier

en: Search Through Taxonomies
da_DK: Søg i taxonomier

en: Search by SKU
da_DK: Søg via varenummer (SKU)

en: Search for a starter site...
da_DK: Søg efter et startsite...

en: Search for a term
da_DK: Søg efter term

en: Search for field
da_DK: Søg efter felt

en: Search for patterns
da_DK: Søg efter mønstre

en: Search icon
da_DK: Søg efter ikon

en: Search through taxonomies from selected custom post types.
da_DK: Søg i taxonomier fra valgte indholdstyper.

en: Sec
da_DK: Sek

en: Secondary
da_DK: Sekundær

en: Select
da_DK: Vælg

en: Select Category
da_DK: Vælg kategori

en: Select Content Block
da_DK: Vælg indholdsblok

en: Select Image
da_DK: Vælg billede

en: Select Menu
da_DK: Vælg menu

en: Select Page
da_DK: Vælg side

en: Select Variations
da_DK: Vælg Variationer

en: Select a page
da_DK: Vælg en side

en: Select a page where the compare table will be outputted.
da_DK: Vælg en side, hvor sammenligningstabellen skal vises.

en: Select a post/page to preview it's content inside the editor while building the archive.
da_DK: Vælg et indlæg / en side for at få vist indholdet inde i editoren, mens du bygger arkivet.

en: Select a post/page to preview it's content inside the editor while building the hook.
da_DK: Vælg et indlæg/en side for at forhåndsvise indholdet i editoren, mens du opbygger hook'en.

en: Select a post/page to preview it's content inside the editor while building the post/page.
da_DK: Vælg et indlæg / en side for at få vist indholdet inde i editoren, mens du bygger indlægget / siden.

en: Select a starter site
da_DK: Vælg et starter site

en: Select attribute
da_DK: Vælg egenskab

en: Select category
da_DK: Vælg kategori

en: Select font
da_DK: Vælg skrifttype

en: Select language
da_DK: Vælg sprog

en: Select list...
da_DK: Vælg liste...

en: Select location
da_DK: Vælg lokation

en: Select menu...
da_DK: Vælg menu...

en: Select page
da_DK: Vælg side

en: Select post
da_DK: Vælg indlæg

en: Select product
da_DK: Vælg produkt

en: Select rule
da_DK: Vælg regel

en: Select sub field
da_DK: Vælg underfelt

en: Select taxonomy
da_DK: Vælg taksonomi

en: Select template type...
da_DK: Vælg skabelontype...

en: Select the size of the source image.
da_DK: Vælg størrelsen på kildebilledet.

en: Select user
da_DK: Vælg bruger

en: Select value
da_DK: Vælg værdi

en: Select variation
da_DK: Vælg variant

en: Separate each class by comma if you have multiple elements.
da_DK: Adskil hver klasse med komma, hvis du har flere elementer.

en: Separate posts ID by comma. How to find the %spost ID%s.
da_DK: Adskil indlægs-id med komma. Sådan finder du %spost ID%s.

en: Separator
da_DK: Skilletegn

en: Serve your chosen Google Fonts from your own web server. This will increase the loading speed and makes sure your website complies with the privacy regulations.
da_DK: Server dine valgte Google-skrifttyper fra din egen webserver. Dette øger indlæsningshastigheden og sikrer, at dit websted overholder reglerne om beskyttelse af personlige oplysninger.

en: Set after how many days the popup will relaunch if the additional close trigger is met.
da_DK: Angiv hvor mange dage der skal gå, før pop op'en vises igen, hvis en ekstra lukke-trigger er aktiveret.

en: Set after how many days the popup will relaunch.
da_DK: Angiv hvor mange dage der skal gå, før pop op'en vises igen.

en: Set after how many visited pages the popup block will appear.
da_DK: Indstil efter hvor mange besøgte sider popup-blokken vises.

en: Set after how much time (in seconds) the popup block will appear.
da_DK: Indstil efter hvor meget tid (i sekunder) popup-blokken vises.

en: Set how many terms you want to display in each attribute.
da_DK: Angiv hvor mange betegnelser du vil vise for hver egenskab.

en: Set how many terms you want to display in this attribute.
da_DK: Angiv hvor mange betegnelser du vil vise under denne egenskab.

en: Set link to nofollow
da_DK: Indstil link til nofollow

en: Set links to nofollow
da_DK: Indstil links til nofollow

en: Set the button class selector that will trigger popup to close.
da_DK: Angiv knapklassens selector, der lukker pop op'en.

en: Set the close delay time (in seconds) after the form submit action is detected.
da_DK: Angiv lukke-forsinkelsestid (i sekunder) efter formularen er indsendt.

en: Set the editor width for better understanging the layout you are building (just for preview purpose, this option won't apply in frontend).
da_DK: Indstil editorbredden for bedre at understrege det layout, du bygger (kun til forhåndsvisningsformål, denne mulighed gælder ikke i frontend).

en: Set the inactivity time (in seconds) till the popup block will appear.
da_DK: Indstil inaktivitetstiden (i sekunder), indtil popup-blokken vises.

en: Set the scroll distance till the popup block will appear.
da_DK: Indstil rulleafstanden, indtil popup-blokken vises.

en: Set this option to always if you have dynamic content inside the popup in order to keep everything up to date.
da_DK: Sæt denne indstilling til 'Altid', hvis du har dynamisk indhold i pop op'en, for at holde det opdateret.

en: Set which users are allowed to vote.
da_DK: Angiv hvilke brugere der må stemme.

en: Shadow
da_DK: Skygge

en: Shape Fill Type
da_DK: Figurfyldtype

en: Share
da_DK: Del

en: Share Box
da_DK: Del boks

en: Share Box Controls
da_DK: Delingsboks Indstillinger

en: Share Box Icons Color
da_DK: Farve på dele ikon

en: Share Icons
da_DK: Delingsikoner

en: Share content on social media, boosting visibility & engagement.
da_DK: Del indhold på sociale medier for at øge synlighed og engagement.

en: Shipping
da_DK: Fragt

en: Shipping Cost
da_DK: Forsendelsesomkostning

en: Shipping Info
da_DK: Forsendelsesinfo

en: Shipping Methods
da_DK: Forsendelsesmetoder

en: Shipping address
da_DK: Leveringsadresse

en: Shop Filters
da_DK: Butiksfiltre

en: Shop Filters Controls
da_DK: Kontroller For Butiksfiltre

en: Shop Home
da_DK: Shop Forside

en: Shopping Cart
da_DK: Indkøbskurv

en: Short
da_DK: Kort

en: Short Description
da_DK: Kort Beskrivelse

en: Short Name
da_DK: Forkortet Navn

en: Shortcuts
da_DK: Tastaturkommandoer

en: Shortcuts Bar Display Conditions
da_DK: Visningsbetingelser for genvejslinjen

en: Show Brands Images
da_DK: Vis Mærkebilleder

en: Show Checkboxes
da_DK: Vis Afkrydsningsfelter

en: Show Counter
da_DK: Vis Tæller

en: Show Hierarchy
da_DK: Vis Hierarki

en: Show Hooks
da_DK: Vis Hooks

en: Show Image Frame
da_DK: Vis Billedramme

en: Show In Cart Page
da_DK: Vis på kurvsiden

en: Show In Checkout Page
da_DK: Vis på betalingssiden

en: Show In Mini Cart
da_DK: Vis i mini kurven

en: Show Label
da_DK: Vis Etiket

en: Show Prices
da_DK: Vis priser

en: Show Product Price
da_DK: Vis Produktpris

en: Show Reset Button
da_DK: Vis Nulstil Knap

en: Show Search Box
da_DK: Vis søgefelt

en: Show Swatches
da_DK: Vis Variantikoner

en: Show Taxonomy
da_DK: Vis Taxonomi

en: Show Theme Hooks
da_DK: Vis tema-hooks

en: Show Tooltip
da_DK: Vis værktøjstip

en: Show Users Count
da_DK: Vis brugerantal

en: Show Wishlist Page To
da_DK: Vis ønskelisteside til

en: Show WooCommerce Hooks
da_DK: Vis WooCommerce hooks

en: Show a dynamic confirmation popup with product recommendations whenever items are added to the cart.
da_DK: Vis en dynamisk bekræftelses-popup med produktanbefalinger, når varer tilføjes til kurven.

en: Show a size chart guide so that your visitors can pick the right size for them when ordering a product.
da_DK: Vis en størrelsesguide, så dine besøgende kan vælge den rigtige størrelse, når de bestiller.

en: Show if cart is empty
da_DK: Vis hvis kurven er tom

en: Show or hide reset filter button.
da_DK: Vis eller skjul nulstil-filter-knap.

en: Show the remaining stock of a product to create a sense of urgency and encourage your visitors to make a purchase.
da_DK: Vis hvor mange enheder der er tilbage for at skabe en følelse af hast og opmuntre dine besøgende til at købe.

en: Show the stock scarcity module when product stock is below this number.
da_DK: Vis lagermangelsmodulet når produktlageret er under dette antal.

en: Showcase your personal information across your website.
da_DK: Vis dine personlige oplysninger på hele dit website.

en: Side Panel
da_DK: Sidepanel

en: Sidebar after
da_DK: Sidebjælke efter

en: Sidebar before
da_DK: Sidebjælke før

en: Sidebar end
da_DK: Sidebjælke slutning

en: Sidebar name
da_DK: Navn på sidebjælke

en: Sidebar start
da_DK: Start i sidebjælken

en: Sign Up
da_DK: Tilmeld dig

en: Simple
da_DK: Simpel

en: Simple Font
da_DK: Almindelig Skrifttype

en: Simplified Player
da_DK: Forenklet afspiller

en: Single Page
da_DK: Enkeltside

en: Single Page Swatch Size
da_DK: Prøvestørrelse for enkeltside

en: Single Post
da_DK: Enkelt post

en: Single Product
da_DK: Enkelt Produkt

en: Single Product ID
da_DK: ID for enkeltprodukt

en: Single Product with Taxonomy ID
da_DK: Enkeltprodukt med taksonomi ID

en: Single Slug
da_DK: Enkelt slug

en: Single Template
da_DK: Enkelt skabelon

en: Six months
da_DK: Seks måneder

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Size Guide
da_DK: Størrelsesguide

en: Size Guide Display Conditions
da_DK: Betingelser for visning af størrelsesguide

en: Size Guide Placement
da_DK: Placering af størrelsesguide

en: Size Guides
da_DK: Størrelsesguider

en: Slide Down
da_DK: Slide ned

en: Slide in from bottom
da_DK: Skub ind fra bunden

en: Slide in from left
da_DK: Glide ind fra venstre

en: Slide in from right
da_DK: Glide ind fra højre

en: Slide in from top
da_DK: Skub ind fra toppen

en: Slider
da_DK: Skyder

en: Small
da_DK: Lille

en: Small Size
da_DK: Lille Størrelse

en: Social Channels
da_DK: Sociale Kanaler

en: Social Icons
da_DK: Sociale Ikoner

en: Socials
da_DK: Sociale medier

en: Socials Controls
da_DK: Sociale Medie Indstillinger

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
da_DK: Beklager, ingen produkter matcher dit valg. Vælg venligst en anden kombination.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
da_DK: Beklager, dette produkt er ikke tilgængeligt. Vælg venligst en anden kombination.

en: Sorry, you don't have permission to erase content.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette indhold.

en: Sorry, you don't have permission to finish the installation.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at færdiggøre installationen.

en: Sorry, you don't have permission to install child themes.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at installere undertema.

en: Sorry, you don't have permission to install content.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at installere indhold.

en: Sorry, you don't have permission to install options.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at installere indstillinger.

en: Sorry, you don't have permission to install plugins.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at installere plugins.

en: Sorry, you don't have permission to install widgets.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at installere widgets.

en: Sorry, you don't have permission to uninstall plugins.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at afinstallere plugins.

en: Source
da_DK: Kilde

en: Specific
da_DK: Specifik

en: Specific Product Variation
da_DK: Specifik Produktvariant

en: Specify the amount of time (in seconds) to delay between automatically cycling an item.
da_DK: Angiv hvor mange sekunder der skal gå mellem automatisk visning af elementer.

en: Specify which users should verify their waitlist subscription through email confirmation.
da_DK: Angiv, hvilke brugere der skal bekræfte deres ventelisteabonnement via e-mailbekræftelse.

en: Specs
da_DK: Specifikationer

en: Sponsored Attribute
da_DK: Sponsoreret attribut

en: Square
da_DK: Firkant

en: Stacked
da_DK: Stablet

en: Star
da_DK: Stjerne

en: Star Rating Color
da_DK: Stjernebedømmelses-farve

en: Stars
da_DK: Stjerner

en: Start Time
da_DK: Starttid

en: Start video again after it ends.
da_DK: Start videoen igen, når den slutter.

en: Start with a pattern or create a custom layout
da_DK: Start med et mønster eller opret et brugerdefineret layout

en: Starter Site Imported Successfully
da_DK: Startwebsted importeret med succes

en: Starter Site Removed
da_DK: Startwebsted fjernet

en: Starter Sites
da_DK: Opstart websteder

en: Sticky Functionality
da_DK: Sticky-funktion

en: Sticky Posts
da_DK: Fastsatte Indlæg

en: Sticky Row
da_DK: Fastgjort række

en: Sticky State
da_DK: Klæbrig tilstand

en: Stock Scarcity
da_DK: Begrænset lager

en: Stock Status
da_DK: Lagerstatus

en: Stock Threshold
da_DK: Lagergrænse

en: Stop Time
da_DK: Stoptid

en: Store Gravatars Locally
da_DK: Gem Gravatars lokalt

en: Store and load Gravatars locally for increased privacy and performance.
da_DK: Gem og indlæs Gravatars lokalt for bedre privatliv og ydeevne.

en: Style & Color
da_DK: Stil og farve

en: Submit a Support Ticket
da_DK: Indsend en supportanmodning

en: Subpage
da_DK: Underside

en: Subscribe
da_DK: Tilmeld

en: Subscribe Form
da_DK: Abonner formular

en: Subscription Confirmation
da_DK: Abonnementsbekræftelse

en: Subtype
da_DK: Undertype

en: Success Message
da_DK: Succesbesked

en: Suggested Products
da_DK: Foreslåede produkter

en: Sun
da_DK: Søn

en: Sunday
da_DK: Søndag

en: Swatch Shape
da_DK: Prøveform

en: Swatches
da_DK: Prøver

en: Swatches removed
da_DK: Variantikoner fjernet

en: Swatches saved
da_DK: Variantikoner gemt

en: Tab Order
da_DK: Tab-rækkefølge

en: Tablet Columns
da_DK: Kolonner på tablet

en: Tax Amount
da_DK: Momsbeløb

en: Tax Info
da_DK: Momsinfo

en: Taxonomies
da_DK: Taksonomier

en: Taxonomies - Layout 1
da_DK: Taxonomier – Layout 1

en: Taxonomies - Layout 2
da_DK: Taxonomier – Layout 2

en: Taxonomies - Layout 3
da_DK: Taxonomier – Layout 3

en: Taxonomies - Layout 4
da_DK: Taxonomier – Layout 4

en: Taxonomies Button Color
da_DK: Knapfarve For Taxonomier

en: Taxonomies Font Color
da_DK: Tekstfarve For Taxonomier

en: Taxonomy
da_DK: Taksonomi

en: Taxonomy Children
da_DK: Underordnede taxonomier

en: Taxonomy Customisations
da_DK: Tilpasning af taksonomier

en: Taxonomy Filter
da_DK: Taksonomifilter

en: Taxonomy Font
da_DK: Taxonomisk Skrifttype

en: Taxonomy Font Color
da_DK: Skriftfarve For Taxonomi

en: Taxonomy ID
da_DK: Taksonomi-ID

en: Taxonomy Source
da_DK: Kilde Til Taxonomi

en: Taxonomy Style
da_DK: Taxonomistil

en: Taxonomy Template
da_DK: Taxonomiskabelon

en: Template Display Conditions
da_DK: Visningsbetingelser for skabelon

en: Template Name
da_DK: Skabelon Navn

en: Template Replace Conditions
da_DK: Erstatningsbetingelser for skabelon

en: Template Type
da_DK: Skabelon Type

en: Term Count
da_DK: Antal terms

en: Term Description
da_DK: Termbeskrivelse

en: Term Image
da_DK: Termbillede

en: Term Title
da_DK: Termtitel

en: Term additional class
da_DK: Ekstra klasse for term

en: Terms
da_DK: Termer

en: Terms Limit
da_DK: Grænse For Betegnelser

en: Terms accent color
da_DK: Betoningsfarve for termer

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Text Hover
da_DK: Tekst ved hover

en: Text Initial
da_DK: Tekst Initial

en: Thank You Page
da_DK: Tak-side

en: Thank You Pages
da_DK: Tak-sider

en: Thank you Page
da_DK: Tak-siden

en: Thank you for subscribing to our newsletter!
da_DK: Tak fordi du abonnerer på vores nyhedsbrev!

en: The calculation method will be based on WooCommerce zones.
da_DK: Beregningen vil være baseret på WooCommerce-zoner.

en: The expiration date cannot be set earlier than the start date.
da_DK: Udløbsdatoen kan ikke være tidligere end startdatoen.

en: The following plugins are required for this starter site in order to work properly.
da_DK: Følgende plugins er nødvendige for dette startwebsted for at fungere korrekt.

en: The page you select here will display the wish list for your logged out users.
da_DK: Den side, du vælger her, viser ønskelisten for dine brugere, der er logget ud.

en: The popup will auto-close if a form submit action is detected inside of it.
da_DK: Pop op'en lukkes automatisk, hvis en formularindsendelse registreres i den.

en: The strategy of outputting the dynamic CSS. File - all the CSS code will be placed in a static file, otherwise it will be placed inline in head.
da_DK: Strategien for at udsende den dynamiske CSS. Fil - al CSS-kode placeres i en statisk fil, ellers placeres den inline i hovedet.

en: Theme Description
da_DK: Tema Beskrivelse

en: Theme Details
da_DK: Tema Detaljer

en: Theme Icon URL
da_DK: URL-adresse til temaikon

en: Theme Icons
da_DK: Temaikoner

en: Theme Name
da_DK: Tema navn

en: Theme Screenshot URL
da_DK: URL-adresse til skærmbillede af tema

en: This email is sent after a user confirmed the subscription to a product stock alert
da_DK: Denne e-mail sendes, efter en bruger har bekræftet sin tilmelding til en lagerpåmindelse

en: This email is sent when a product is back in stock
da_DK: Denne e-mail sendes, når et produkt igen er på lager

en: This email is sent when a user subscribes to a product stock alert and should confirm their subscription
da_DK: Denne e-mail sendes, når en bruger tilmelder sig en lagerpåmindelse og skal bekræfte sin tilmelding

en: This extension lets you easily create an affiliate marketing type of website by giving you options to create a personalized product review and use your affiliate links to direct your readers to the purchase page.
da_DK: Denne udvidelse giver dig mulighed for nemt at oprette en affiliate marketing type hjemmeside ved at give dig muligheder for at oprette en personlig produktanmeldelse og bruge dine tilknyttede links til at lede dine læsere til købssiden.

en: This extension requires the WooCommerce plugin to be installed and activated.
da_DK: Denne udvidelse kræver, at WooCommerce-plugin’et er installeret og aktiveret.

en: This is a Pro extension
da_DK: Dette er en Pro-udvidelse

en: This is a Pro feature
da_DK: Dette er en Pro-funktion

en: This is a Pro starter site
da_DK: Dette er et Pro-startsite

en: This option will allow you to add a speciffic product variation to wishlist.
da_DK: Denne mulighed giver dig mulighed for at tilføje en specifik produktvariant til ønskelisten.

en: This option will remove the previous imported content and will perform a fresh and clean install.
da_DK: Denne indstilling fjerner det tidligere importerede indhold og udfører en ny og ren installation.

en: This product is currently sold out!
da_DK: Dette produkt er i øjeblikket udsolgt!

en: This provider is used only for testing purposes. It doesnt register any real subscribers.
da_DK: Denne udbyder bruges kun til testformål. Den registrerer ikke nogen rigtige abonnenter.

en: This starter site is already installed
da_DK: Dette startsted er allerede installeret

en: This text will appear under each comment form and subscribe form.
da_DK: Denne tekst vises under hver kommentarformular og abonnérformular.

en: This tool will regenerate the product taxonomies lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
da_DK: Dette værktøj gendanner data til opslagstabellen for produkttaksonomier ud fra eksisterende produkter. Denne proces kan tage lidt tid.

en: This tool will resume the product taxonomies lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
da_DK: Dette værktøj genoptager gendannelsen af opslagstabellen for produkttaksonomier fra det sted, hvor den blev afbrudt (%1$s produkter var allerede behandlet).

en: This will import posts, pages, comments, navigation menus, custom fields, terms and custom posts.
da_DK: Dette importerer indlæg, sider, kommentarer, navigationsmenuer, brugerdefinerede felter, vilkår og brugerdefinerede indlæg.

en: Three months
da_DK: Tre måneder

en: Thu
da_DK: Tors

en: Thursday
da_DK: Torsdag

en: Title
da_DK: Titel

en: Title Affiliate Link
da_DK: Affiliate link i titel

en: Title Color
da_DK: Titel Farve

en: Title Font
da_DK: Titel skrifttype

en: Tooltip
da_DK: Værktøjstip

en: Tooltip Image
da_DK: Værktøjstipbillede

en: Tooltip Text
da_DK: Værktøjstiptekst

en: Tooltip Visibility
da_DK: Hjælpetekster Synlighed

en: Top & Bottom
da_DK: Top & Bund

en: Top & Main Row
da_DK: Top og hovedrække

en: Top Level Options
da_DK: Indstillinger på øverste niveau

en: Top Rated
da_DK: Topbedømt

en: Top comments
da_DK: Top kommentarer

en: Top content
da_DK: Top indhold

en: Total
da_DK: I alt

en: Total Info
da_DK: Samlet info

en: Transparent Functionality
da_DK: Gennemsigtig

en: Transparent Header Display Conditions
da_DK: Gennemsigtige betingelser for visning af sidehoved

en: Transparent State
da_DK: Gennemsigtig tilstand

en: Trending Block Display Conditions
da_DK: Populære-blok display-betingelser

en: Trending From
da_DK: Hot fra

en: Trending Posts
da_DK: Populære indlæg

en: Trending now
da_DK: Hot lige nu

en: Trigger Condition
da_DK: Trigger tilstand

en: Trigger Icon Type
da_DK: Udløserikon Type

en: Trigger Label
da_DK: Udløserens Etiket

en: Trigger Popup On
da_DK: Udløs popup ved

en: Trigger Visibility
da_DK: Udløserens Synlighed

en: Tue
da_DK: Tir

en: Tuesday
da_DK: Tirsdag

en: Tutor LMS Dashboard
da_DK: Tutor LMS kontrolpanel

en: Twitter Username
da_DK: Twitter-brugernavn

en: Type to search by ID or title...
da_DK: Skriv for at søge efter ID eller titel...

en: URL Source
da_DK: URL-kilde

en: Underline
da_DK: Understreg

en: Unfortunately, your hosting configuration doesn't meet the minimum requirements for importing a starter site.
da_DK: Desværre opfylder din hostingkonfiguration ikke minimumskravene til import af et startwebsted.

en: Unknown
da_DK: Ukendt

en: Unsubscribe
da_DK: Afmeld

en: Up
da_DK: Op

en: Update Blocksy Theme Now
da_DK: Opdater Blocksy-temaet nu

en: Update Brand
da_DK: Opdater mærke

en: Update Category
da_DK: Opdater kategori

en: Update Product Review
da_DK: Opdater produktanmeldelse

en: Upgrade Now
da_DK: Opgrader nu

en: Upgrade to any pro plan and get instant access to this and many other feature.
da_DK: Opgrader til en hvilken som helst Pro-plan og få øjeblikkelig adgang til denne og mange andre funktioner.

en: Upgrade to any pro plan and get instant access to this starter site and many other features.
da_DK: Opgrader til en hvilken som helst Pro-plan og få øjeblikkelig adgang til dette startsite og mange andre funktioner.

en: Upgrade to the agency plan and get instant access to this and many other features.
da_DK: Opgrader til agency-planen og få øjeblikkelig adgang til denne og mange andre funktioner.

en: Upgrade to the agency plan and get instant access to this starter site and many other features.
da_DK: Opgrader til agency-planen og få øjeblikkelig adgang til dette startsite og mange andre funktioner.

en: Upgrade to the business or agency plan and get instant access to this and many other features.
da_DK: Opgrader til Business- eller Agency-planen og få øjeblikkelig adgang til denne og mange andre funktioner.

en: Upgrade to the business or agency plan and get instant access to this starter site and many other features.
da_DK: Opgrader til Business- eller Agency-planen og få øjeblikkelig adgang til dette startsite og mange andre funktioner.

en: Upload Font
da_DK: Upload Skrifttype

en: Upload Icon
da_DK: Upload-ikonet

en: Upload Image
da_DK: Upload billede

en: Upload Image (Optional)
da_DK: Upload billede (valgfrit)

en: Upload Video
da_DK: Upload video

en: Upload an MP4 file into the media library.
da_DK: Upload en MP4-fil til mediebiblioteket.

en: Upload an unlimited number of custom fonts or variable fonts and use them throughout Blocksy and your favorite page builder.
da_DK: Upload et ubegrænset antal brugerdefinerede skrifttyper eller variable skrifttyper, og brug dem i hele Blocksy og din foretrukne sidebygger.

en: Upload only the %s.woff2%s or %s.ttf%s font file formats (see browser coverage %shere%s). Use %sthis converter tool%s if you don't have these font formats.
da_DK: Upload kun %s.woff2%s eller %s.ttf%s skrifttypefilformater (se browserdækning %shere%s). Brug %sdette konverteringsværktøj%s hvis du ikke har disse skrifttypeformater.

en: Upload only the %s.woff2%s or %s.ttf%s font file formats. Don't convert variable fonts by yourself. Ask the font provider to hand a correct file or the %svariable%s font won't work.
da_DK: Upload kun skrifttypefiler i formaterne %s.woff2%s eller %s.ttf%s. Konvertér ikke variable skrifttyper selv. Bed skrifttypeleverandøren om en korrekt fil, ellers vil den %svariable%s skrifttype ikke virke.

en: Upsell Products
da_DK: Mersalgsprodukter

en: Upvote
da_DK: Opstem

en: Use button with text
da_DK: Brug knap med tekst

en: Use code editor
da_DK: Brug kodeeditor

en: User
da_DK: Bruger

en: User Auth
da_DK: Bruger Autorisation

en: User Avatar
da_DK: Brugeravatar

en: User Info
da_DK: Brugerinfo

en: User Logged In
da_DK: Bruger logget ind

en: User Logged Out
da_DK: Bruger logget ud

en: User Source
da_DK: Brugerkilde

en: User Visibility
da_DK: Brugerens synlighed

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username or Email Address
da_DK: Brugernavn eller e-mail adresse

en: Variable Font
da_DK: Variabel Skrifttype

en: Variable font
da_DK: Variabel skrifttype

en: Variation Swatches
da_DK: Variantprøver

en: Variations
da_DK: Variationer

en: Vertical
da_DK: Vertikal

en: Vertical Alignment
da_DK: Lodret justering

en: Video Options
da_DK: Videoindstillinger

en: Video Size
da_DK: Videostørrelse

en: Video Source
da_DK: Videokilde

en: Video Tutorial
da_DK: Videovejledning

en: Video thumbnail
da_DK: Videominiature

en: View
da_DK: Vis

en: View Brand
da_DK: Vis mærke

en: View Cart
da_DK: Vis kurv

en: View Cart Button
da_DK: Vis kurv knap

en: View Content Block
da_DK: Vis indholdsblok

en: View Product Review
da_DK: Se produktanmeldelse

en: View Product Tab
da_DK: Vis produkttab

en: View Profile
da_DK: Vis Profil

en: View Size Guide
da_DK: Vis størrelsesguide

en: View Thank You Page
da_DK: Vis tak-side

en: View site
da_DK: Vis websted

en: Vimeo Url
da_DK: Vimeo-URL

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Visible
da_DK: Synlig

en: WP body open
da_DK: WP-krop åben

en: WP footer
da_DK: WP-sidefod

en: WP head
da_DK: WP hoved

en: WP head end
da_DK: WP hoved end

en: WP head start
da_DK: WP hoved start

en: Waitlist
da_DK: Venteliste

en: Waitlist - Back in Stock Notification
da_DK: Venteliste – Varen er tilbage på lager

en: Waitlist - Confirm Subscription
da_DK: Venteliste – Bekræft tilmelding

en: Waitlist - Subscription Confirmed
da_DK: Venteliste – Tilmelding bekræftet

en: Waitlist Form
da_DK: Ventelisteformular

en: Waitlist Form Display Conditions
da_DK: Betingelser For Visning Af Ventelisteformular

en: Waitlist for %s
da_DK: Venteliste for %s

en: Waitlist subscription confirmed
da_DK: Venteliste tilmelding bekræftet

en: Waitlists
da_DK: Venteliste

en: We detected that you are using an outdated version of Blocksy theme.
da_DK: Vi har registreret, at du bruger en forældet version af Blocksy-temaet.

en: We strongly recommend to activate the child theme, this way you will have freedom to make changes without breaking the parent theme.
da_DK: Vi anbefaler kraftigt at aktivere barnetemaet, på denne måde har du frihed til at foretage ændringer uden at bryde det overordnede tema.

en: We strongly recommend to install the child theme, this way you will have freedom to make changes without breaking the parent theme.
da_DK: Vi anbefaler kraftigt at installere barnetemaet, på denne måde har du frihed til at foretage ændringer uden at bryde det overordnede tema.

en: We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
da_DK: Vi bruger cookies til at sikre, at vi giver dig den bedste oplevelse på vores hjemmeside.

en: Website
da_DK: Hjemmeside

en: Website:
da_DK: Hjemmeside:

en: Wed
da_DK: Ons

en: Wednesday
da_DK: Onsdag

en: What steps do you want to perform next?
da_DK: Hvilke trin vil du udføre næste?

en: Wide
da_DK: Bred

en: Widget Area
da_DK: Widget område

en: Widget Area Source
da_DK: Kilde til widget område

en: Widget Shopping Cart After Buttons
da_DK: Widget indkøbskurv efter knapper

en: Widget Shopping Cart Before Buttons
da_DK: Widget indkøbskurv før knapper

en: Widget Swatch Size
da_DK: Prøvestørrelse i widget

en: Widget for filtering the WooCommerce products by price.
da_DK: Widget til at filtrere WooCommerce-produkter efter pris.

en: Widget for filtering the WooCommerce products loop by category, attribute or brand.
da_DK: Widget til filtrering af WooCommerce-produktloopet efter kategori, egenskab eller mærke.

en: Widgets Font
da_DK: Widgets skrifttype

en: Widgets Font Color
da_DK: Widgets Skriftfarve

en: Widgets Vertical Spacing
da_DK: Widgets lodret afstand

en: Widgets Wrapper
da_DK: Widget-Indpakning

en: Widgets settings
da_DK: Indstillinger for widgets

en: Width
da_DK: Bredde

en: Wishlist
da_DK: Ønskeliste

en: Wishlist Badge Color
da_DK: Ønskeliste-mærkefarve

en: Wishlist Button
da_DK: Ønskelisteknap

en: WooCommerce Account
da_DK: WooCommerce-konto

en: WooCommerce Archive
da_DK: WooCommerce Arkiv

en: WooCommerce Archive Item with Taxonomy ID
da_DK: WooCommerce arkivemne med taksonomi ID

en: WooCommerce Cart
da_DK: WooCommerce Kurv

en: WooCommerce Filters Canvas
da_DK: WooCommerce filterpanel

en: WooCommerce Sidebar
da_DK: WooCommerce sidebjælke

en: WooCommerce Single Product
da_DK: WooCommerce Enkeltprodukt

en: WooCommerce: Added to Cart
da_DK: WooCommerce: Tilføjet til kurv

en: Work Hours
da_DK: Arbejdstimer

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yes, I am sure
da_DK: Ja, det er jeg sikker på

en: Yes, continue
da_DK: Ja, fortsæt

en: You already have a child theme properly installed and activated. Move on.
da_DK: Du har allerede et underordnet tema korrekt installeret og aktiveret. Gå videre.

en: You are about to copy all the settings from your child theme into the parent theme. Are you sure you want to continue?
da_DK: Du er ved at kopiere alle indstillingerne fra dit barns tema til det overordnede tema. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: You are about to copy all the settings from your parent theme into the child theme. Are you sure you want to continue?
da_DK: Du er ved at kopiere alle indstillingerne fra dit overordnede tema til barnetemaet. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: You are about to remove a custom footer, are you sure you want to continue?
da_DK: Du er ved at fjerne en brugerdefineret sidefod, er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: You are about to remove a custom header, are you sure you want to continue?
da_DK: Du er ved at fjerne en brugerdefineret overskrift, er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: You are already on the waitlist
da_DK: Du er allerede på ventelisten

en: You can add here some arbitrary HTML code.
da_DK: Her kan tilføjes vilkårlig HTML-kode.

en: You can configure social URLs in %s.
da_DK: Du kan konfigurere sociale URL’er i %s.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. Please note that only icons in SVG format are allowed here to not break the editor interactiveness.
da_DK: Du kan indsætte linket til et billede, der hostes selv, eller uploade et. Bemærk, at kun ikoner i SVG-format er tilladt her for ikke at bryde editorens interaktivitet.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. The recommended image size is 1200px wide by 900px tall.
da_DK: Du kan indsætte linket til et billede, der hostes selv, eller uploade et. Den anbefalede billedstørrelse er 1200px bred og 900px høj.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. The recommended image size is 18px wide by 18px tall.
da_DK: Du kan indsætte linket til et billede, der hostes selv, eller uploade et. Den anbefalede billedstørrelse er 18px bred og 18px høj.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. The recommended image size is 256px wide by 256px tall.
da_DK: Du kan indsætte linket til et billede, der hostes selv, eller uploade et. Den anbefalede billedstørrelse er 256px bred og 256px høj.

en: You can use dynamic code tags such as {items} inside this option.
da_DK: Du kan bruge dynamiske kodetag som {items} i denne indstilling.

en: You can use dynamic code tags such as {price} inside this option.
da_DK: Du kan bruge dynamiske koder som {price} i denne indstilling.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at få adgang til denne side.

en: You don't have any products in your compare list yet.
da_DK: Du har endnu ingen produkter på din sammenligningsliste.

en: You don't have any products in your waitlist yet.
da_DK: Du har endnu ingen produkter på din venteliste.

en: You don't have any products in your wish list yet.
da_DK: Du har endnu ingen produkter på din ønskeliste.

en: You have been added to the waitlist
da_DK: Du er blevet tilføjet til ventelisten

en: You have been removed from the waitlist
da_DK: Du er blevet fjernet fra ventelisten

en: You have been successfully added to the waitlist for the following item:
da_DK: Du er blevet tilføjet ventelisten for følgende vare:

en: You have no %s fields declared for this custom post type.
da_DK: Du har ingen %s felter erklæret for denne tilpassede posttype.

en: You have requested to join the waitlist for this item:
da_DK: Du har anmodet om at komme på venteliste til denne vare:

en: You will be notified when {product_title} is back in stock
da_DK: Du får besked, når {product_title} er tilbage på lager

en: YouTube Privacy Enhanced Mode
da_DK: YouTube beskyttet privatlivstilstand

en: YouTube Url
da_DK: YouTube URL

en: YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video. More info about this can be found %shere%s.
da_DK: YouTube gemmer ikke oplysninger om besøgende på dit websted, medmindre de afspiller videoen. Du kan finde flere oplysninger %sher%s.

en: Your PHP installation doesn't have support for XML. Please install the <i>xml</i> or <i>simplexml</i> PHP extension in order to be able to install starter sites. You might need to contact your hosting provider to assist you in doing so.
da_DK: Din PHP-installation understøtter ikke XML. Installer <i>xml-</i> eller <i>simplexml</i> PHP-udvidelsen for at kunne installere starter-sites. Du skal muligvis kontakte din hosting-udbyder for at få hjælp til at gøre det.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.
da_DK: Din konto blev oprettet, og en adgangskode er sendt til din e-mailadresse. Gå til %1$slog ind-siden%2$s.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.
da_DK: Din konto blev oprettet. Loginoplysningerne er sendt til din e-mail. Gå til %1$slog ind-siden%2$s.

en: Your email
da_DK: Din email

en: Your email *
da_DK: Din e-mail *

en: Your name
da_DK: Dit navn

en: Your site is misconfigured and AJAX requests are not reaching your backend. Please click %shere%s to find the common causes and possible solutions to this.<br> Error code - %s
da_DK: Din side er forkert konfigureret, og AJAX-anmodninger når ikke din backend. Klik venligst %shere%s for at finde almindelige årsager og mulige løsninger.<br> Fejlkode - %s

en: Your waitlist subscription has been successfully canceled.
da_DK: Din venteliste tilmelding er blevet annulleret.

en: Your waitlist subscription has been successfully confirmed.
da_DK: Din venteliste tilmelding er blevet bekræftet.

en: Zoom In
da_DK: Zoom ind

en: Zoom Out
da_DK: Zoom ud

en: Zoom in zoom out
da_DK: Zoom ind, zoom ud

en: activating child theme
da_DK: aktivering af børnetema

en: activating plugin %s
da_DK: aktivering af plugin %s

en: activating required extensions
da_DK: aktivering af påkrævede udvidelser

en: bbPress Dashboard
da_DK: bbPress kontrolpanel

en: brand
da_DK: mærke

en: category
da_DK: kategori

en: comments
da_DK: kommentarer

en: copying child theme sources
da_DK: kopiering af underordnede temakilder

en: downloading demo options
da_DK: download demoindstillinger

en: downloading demo widgets
da_DK: download demo-widgets

en: here
da_DK: her

en: images
da_DK: billeder

en: import customizer options
da_DK: indstillinger for importtilpasning

en: importing images from customizer
da_DK: import af billeder fra Customizer

en: installing demo widgets
da_DK: installation af demo-widgets

en: installing plugin %s
da_DK: installation af plugin %s

en: posts
da_DK: indlæg

en: removing default WordPress pages
da_DK: fjernelse af standard WordPress-sider

en: removing previously installed posts
da_DK: fjernelse af tidligere installerede indlæg

en: removing previously installed taxonomies
da_DK: fjernelse af tidligere installerede taksonomier

en: resetting customizer options
da_DK: nulstilling af tilpasningsindstillinger

en: resetting widgets
da_DK: nulstilling af widgets

en: terms
da_DK: betingelser

en: unsubscribe
da_DK: afmeld dig

en: users
da_DK: brugere

en: 🚨 Hurry up! Only {items} units left in stock!
da_DK: 🚨 Skynd dig! Der er kun {items} enheder tilbage på lager!
